search
REKLAMA
News

CARRIE-ANNE MOSS, KEANU REEVES i NEIL PATRICK HARRIS wracają na plan MATRIXA 4

Łukasz Budnik

25 czerwca 2020

REKLAMA

Zanim świat kina został zamrożony przez pandemię koronawirusa, trwały prace nad nowym Matriksem. Czwartą odsłonę serii science fiction wyreżyseruje Lana Wachowski, a swoje role powtórzą Keanu Reeves (Neo) i Carrie-Anne Moss (Trinity). Plotki mówiły o tym, że ekipa może wrócić do realizacji filmu w lipcu. Wygląda na to, że to prawda – do Berlina, gdzie kręcona jest czwarta część, powrócili już aktorzy w niej występujący.

Na portalu TMZ pojawiły się zdjęcia, na których zobaczymy Reevesa, Moss oraz Neila Patricka Harrisa, który dołączył do obsady w nowej odsłonie. Do tej pory nie widzieliśmy aktora jeszcze na żadnym zdjęciu z planu.

Moss i Reeves w niedawnym w wywiadzie udzielonym magazynowi Empire opowiedzieli o tym, jakie wrażenie zrobił na nich skrypt napisany przez Wachowską oraz Davida Mitchella i Aleksandara Hemona. Moss mówiła o głębi, spójności i artyzmie, a Reeves zapewnił, że scenariusz to powód, dla którego w ogóle zdecydował się wziąć udział w projekcie.

W obsadzie Matrixa 4 znajdą się również Yahya Abdul-Mateen II, Jada Pinkett Smith, Jonathan Groff i Jessica Henwick. Data premiery zaplanowana jest na 1 kwietnia 2022 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA