search
REKLAMA
News

BILL MURRAY komentuje oskarżenia o niewłaściwe zachowanie na planie. “Zrobiłem coś, co uważałem za zabawne”

Bill Murray występuje w filmie, który reżyseruje Aziz Ansari.

Łukasz Budnik

1 maja 2022

olivekitteridge101jpg
REKLAMA

Aziz Ansari od 28 marca pracował na planie filmu Being Mortal, swojego debiutu reżyserskiego, do którego stworzył także scenariusz (aktor pojawi się też w jednej z ról). Film oparty został na książce Being Mortal: Medicine and What Matters in the End, autorstwa amerykańskiego autora Atula Gawande. W zeszłym tygodniu do sieci trafiła informacja, że Searchlight Pictures zawiesiło prace na planie.

Powodem takiej sytuacji była skarga na Billa Murraya, która wpłynęła w zeszłym tygodniu. Najpierw prace zostały przerwane na kilka dni, a później całkowicie zawieszone, aby przeprowadzić śledztwo (Ansariemu udało się ponoć nakręcić około połowę materiału). Szczegóły na temat zachowania Murraya nie zostały ujawnione.

Tymczasem sytuację skomentował sam aktor, który określił ją jako “różnicę opinii” z kobietą na planie.

Zrobiłem coś, co uważałem za zabawne, ale zostało odebrane inaczej. Firma i studio chcieli zrobić właściwą rzecz i przeprowadzić śledztwo na ten temat, więc zatrzymali produkcję. Aktualnie prowadzimy rozmowy i chcemy dojść do zgody. To kluczowa kwestia. Oboje jesteśmy profesjonalistami, lubimy swoje dokonania i lubimy się nawzajem. Jeśli się z kimś nie dogadujesz i nie ma zaufania, nie ma też sensu dalsza współpraca.

Murray dodał, że zdarzenie było dla niego lekcją, nad którą zastanawia się od czasu zawieszenia produkcji.

Czuję, że nie dostrzegam, że świat się zmienił. To, co uznawałem za zabawne będąc dzieckiem, niekoniecznie jest zabawne teraz. Czasy się zmieniają, więc ważne, żebym to rozgryzł. Najważniejsze, żeby to było najlepsze rozwiązanie dla drugiej osoby. (…) Jak mogłem być w takim błędzie i tak niewrażliwy? (…) Rozmawiamy na ten temat. Myślę, że dojdziemy do porozumienia. Patrzę na to bardzo optymistycznie.

Aktor dodał, że będzie szczęśliwy, jeśli on i wspomniana kobieta będą mogli znów sobie zaufać i wrócić do pracy, co będzie mieć pozytywny wpływ nie tylko na nich, lecz także na całą ekipę.

Data premiery filmu została ustalona na 2023 rok. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA