W 1998 roku na antenie stacji Fox zadebiutował serial Różowe lata 70., który opowiadał o nastolatkach z Point Place w Wisconsin. Produkcja doczekała się ośmiu sezonów i stała się przepustką do kariery dla takich nazwisk, jak Ashton Kutcher, Mila Kunis czy Topher Grace. W zeszłym roku „Deadline” poinformowało, że Netflix stworzy spin-off serialu, będący jednocześnie jego kontynuacją.
Akcja That ’90s Show osadzona zostanie w 1995 roku i będzie opowiadać o Lei Forman, córce Erika i Donny, która odwiedzi swoich dziadków (w tych rolach ponownie Kurtwood Smith i Debra Jo Rupp) i nawiąże relacje z nastolatkami z Point Place. W opisie czytamy, że „seks, narkotyki i rock’n roll nigdy nie umierają, zmieniają tylko ubrania”.
Do sieci trafiła informacja, że w spin-offie gościnnie pojawi się większość głównej obsady oryginału. Poza potwierdzonymi już Smithem i Ruppem, role powtórzą Topher Grace, Laura Prepon, Ashton Kutcher, Mila Kunis oraz Wilmer Valderrama. Jedynym aktorem, który nie pojawi się w nowym serialu, jest Danny Masterson; jest on oskarżony o przestępstwa na tle seksualnym. Nowi aktorzy, których zobaczymy w obsadzie, to Ashley Aufderheide, Callie Haverda, Mace Coronel, Maxwell Acee Donovan, Reyn Doi i Sam Morelos. Do sieci trafiło zdjęcie przedstawiające Smitha i Rupp:
Za powstanie serialu będą odpowiedzialni twórcy oryginału – Greg Mettler, Bonnie Turner i Terry Turner (oraz ich córka, Terry). Netflix zamówił 10 odcinków.
Przypomnijmy, że w 2002 powstał także That ’80s Show (nie pojawiły się w nim postaci z oryginału), który jednak był emitowany jedynie od stycznia do maja.