search
REKLAMA
News

BENEDICT CUMBERBATCH o tym, czy zagra popularną wśród fanów postać z uniwersum STAR WARS

Łukasz Budnik

12 marca 2021

REKLAMA

Obecność Ahsoki Tano (Rosario Dawson) w drugim sezonie The Mandalorian ucieszyła fanów Star Wars, którzy znali już tę postać z seriali animowanych. Mało tego – Ahsoka w odcinku z jej gościnnym występem wspomniała admirała Thrawna, antagonistę znanego już z tzw. starego kanonu (opisywanego teraz jako Legendy). Miłośnicy Gwiezdnych wojen przypuszczają, że Thrawn pojawi się w kolejnym sezonie The Mandalorian lub w zapowiedzianym serialu poświęconym samej Ahsoce.

Kwestią otwartą pozostaje to, kto ewentualnie wcieliłby się w Thrawna. Wśród propozycji pojawiał się między innymi Benedict Cumberbatch. Aktor został ostatnio spytany w ramach wywiadu z portalem Collider, czy słyszał o wiązaniu go z tą rolą. Jego odpowiedź zapewne rozczaruje fanów – Cumberbatch nie słyszał nawet o Thrawnie, a gdy dowiedział się, że to złoczyńca o błękitnej skórze, powiedział:

Na tę chwilę to kategoryczne nie. Nie chciałbym stawać się niebieski. (…) Spędzam z moimi dziećmi cenny czas, a myśl, ile czasu zajęłoby nakładanie i zdejmowanie takiego makijażu… To nie jest najlepszy czas w moim życiu na takie projekty.

Thrawn po raz pierwszy pojawił się w świecie Star Wars w ramach powieści “Dziedzic Imperium” z 1991 roku. Jego poczynania oglądać też można było w serialu Rebelianci. Sam Cumberbatch pojawił się jako złoczyńca w innej słynnej serii – Star Treku, grając Khana w drugiej odsłonie trylogii zapoczątkowanej przez J.J. Abramsa.

Oczywiście odpowiedź Cumberbatcha nie wyklucza pojawienia się Thrawna w wersji aktorskiej. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA