search
REKLAMA
News

AVATAR wraca do kin w Chinach. Może zdetronizować AVENGERS: KONIEC GRY

Łukasz Budnik

9 marca 2021

REKLAMA

Avatar Jamesa Camerona trafił na ekrany kin w 2009 roku i od tamtej pory przez wiele lat znajdował się na szczycie listy najlepiej zarabiających filmów wszech czasów – pokonało go dopiero Avengers: Koniec gry braci Russo, choć o stosunkowo niewiele, bo 7.4 miliona dolarów. Niewykluczone, że już wkrótce widowisko Camerona powróci na miejsce pierwsze.

Wszystko za sprawą Chin, gdzie – według The Hollywood Reporter – film ma wrócić do kin już wkrótce, może nawet w najbliższy piątek (wciąż nie ma oficjalnego potwierdzenia). Avatar będzie pokazywany zarówno w tradycyjnych kinach, jak i w IMAXie – oczywiście w 3D. Na tę chwilę film Camerona ma na koncie 2 mld i 790 mln dolarów, natomiast przebój Marvela: 2 mld i 797 mln dolarów. Avatar ma szansę poprawić ten wynik, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, jak dobrze sprzedał się w czasie pierwotnej premiery – gdy zadebiutował w styczniu 2009, ustanowił rekordowe otwarcie dla dnia roboczego (był to poniedziałek). Finalnie zebrał ponad 200 milionów dolarów, a wynik ten został poprawiony dopiero w 2013.

Oczywiście jest prawdopodobne, że w przypadku spadnięcia Końca gry na drugie miejsce Disney postanowi wpuścić do kin także swoje widowisko. Przypomnijmy, że pierwszy raz powtórne seanse filmu przypadły już zaledwie dwa miesiące po oryginalnej premierze – dodano wtedy dodatkowe materiały (między innymi usuniętą, nieskończoną scenę z Hulkiem).

Tymczasem powstający wciąż sequel Avatara zaplanowany jest na grudzień 2022 roku. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA