search
REKLAMA
News

Poruszenie po usunięciu PEPÉ LE SWĄDA. Na Twitterze sarkastyczne komentarze o innych postaciach z bajek

Łukasz Budnik

9 marca 2021

pepe piggy
REKLAMA

Wczoraj pisaliśmy o tym, że w nadchodzącej kontynuacji Kosmicznego meczu zabraknie jednej z klasycznych postaci – skunksa o imieniu Pepé Le Swąd. W nocy “The Hollywood Reporter” zaktualizowało informacje – bohater nie pojawi się już w żadnej z kolejnych produkcji Warner Bros. 

Kilka dni temu na łamach New York Times dziennikarz Charles M. Blow skrytykował postać skunksa stwierdzając, że normalizuje ona gwałt (argumentował to tak, że postać nie przyjmuje od mowy ze strony Penelopy, a nawet zamyka ją na klucz). Informacja o usunięciu Pepé pojawiła się w sieci niedługo później, choć według informacji nie była następstwem artykułu Blowa. Pepé miał zostać wyrzucony z filmu już kilka miesięcy temu, po zmianie reżysera.

Bez względu na powody, usunięcie Pepé wywołało w sieci niemałe kontrowersje – pojawiły się głosy, że sprawa poszła za daleko. Wypowiedziała się nawet Linda Jones, córka Chucka Jones (twórcy postaci skunksa) i zasugerowała, żeby Pepé został w kanonie bohaterów, ale z nieco zmienioną charakterystyką – np. jako wieczny bezrobotny poszukujący pracy. Tymczasem na Twitterze użytkownicy ironicznie komentują, jakie inne postaci powinny zostać anulowane. Obrywa się w ten sposób m.in. śwince Piggy z Muppetów (przemoc wobec Kermita), Kaczorowi Donaldowi (nie nosi spodni), Cliffordowi (używa sterydów by rosnąć) i Mario (nie ma licencji hydraulika). Posty są opatrzone hashtagiem #CancelACartoonCharacter. Poniżej przykłady:

Przypomnijmy, że w Kosmicznym meczu 2 Pepé miał wystąpić w scenie stylizowanej na Casablankę i pojawić się jako barman obsługujący kobietę graną przez Greice Santo. W pewnym momencie animowana postać miała zacząć ją nachalnie podrywać i zostać spoliczkowana. Chwilę później w scenie pojawiał się LeBron James i Królik Bugs, a z dialogu wynikało, że Pepé ma zakaz zbliżania się do swojej ukochanej Penelopy (za którą z reguły uganiał się w kreskówkach). James komentował to tak, że Pepé nie może dotykać innych bez ich zgody. Santo jest rozczarowana usunięciem tej sceny. 

Pepé po raz pierwszy pojawił się na ekranie w 1945 roku. Oryginalnie głosu użyczał mu Mel Blanc. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA