search
REKLAMA
News

AVATAR: ISTOTA WODY trzecim najlepiej zarabiającym filmem w historii. “Titanic” spada poza podium

“Avatar: Istota wody” trafił do kin w grudniu.

Łukasz Budnik

20 lutego 2023

REKLAMA

Avatar: Istota wody nie przestaje zarabiać w kinach. Po ostatnim weekendzie ma na koncie już 2,2433 miliarda dolarów, a to oznacza, że znalazł się na podium najlepiej zarabiających filmów wszech czasów na świecie. Tym samym Titanic – także wyreżyserowany przez Jamesa Cameron – spadł na czwarte miejsce.

Titanic po ponad 25 latach od premiery kinowej ma na koncie 2,2428 miliarda. Przed Istotą wody na liście są teraz Avengers: Koniec gry (2,92 miliarda) oraz pierwsza część Avatara, która nadal zajmuje pierwsze miejsce z wynikiem 2,92 miliarda dolarów. Jak widać, na cztery pierwsze filmy w rankingu wszech czasów, trzy to produkcje wyreżyserowane przez Camerona.

“Variety” informuje, że z samych kin IMAX Istota wody zebrała wpływy w wysokości 250 mln dolarów. Jeśli chodzi o rynek krajowy, nowe widowisko Camerona jest teraz na 9. miejscu na liście wszech czasów, zarobiwszy 657 milionów. Przed nim znajdują się Titanic (659 mln) oraz Avengers: Wojna bez granic (678 mln).

Według informacji “Variety”, koszt produkcji i promocji Istoty wody wyniósł 460 milionów dolarów, co czyni go jednym z najdroższych filmów w historii. Trzecia część serii zaplanowana jest na grudzień przyszłego roku, a później możemy spodziewać się także czwartej i piątej odsłony. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA