search
REKLAMA
News

AMY SCHUMER odniosła się do zarzutów, że na Oscarach ukradła żart na temat Leonarda DiCaprio

Amy Schumer była jedną z prowadzących galę.

Łukasz Budnik

8 kwietnia 2022

schumer leo
REKLAMA

Minęły już prawie dwa tygodnie od kontrowersyjnego rozdania Oscarów, po którym mówiło się głównie o incydencie z udziałem Willa Smitha i Chrisa Rocka. Tegoroczną ceremonię prowadziły Wanda Sykes, Regina Hall i Amy Schumer. Ta ostatnia także wywołała kilka kontrowersji swoimi żartami, w tym jednym, który według niektórych widzów został ukradziony z Twittera.

Chodzi o żart z Leonarda DiCaprio, który zagrał w nominowanym Nie patrz w górę (ale sam nie był obecny na gali). Schumer stwierdziła, że DiCaprio zrobił wiele dla walki ze zmianami klimatu, aby zostawić swoim dziewczynom czystszą, bardziej zieloną planetę. Słowa te skojarzyły się użytkownikom z viralowym tweetem z końcówki 2021 roku:

W programie “Watch What Happens Live With Andy Cohen”, Schumer odniosła się do zarzutów, stwierdzając:

Chciałabym powiedzieć, że nigdy nie byłam osobiście na Twitterze. Robi to mój asystent, żebym ja przetrwała i się nie zabił. Poza tym ten żart został napisany przez Suli McCullough. Ale dzięki, jak zawsze, za upewnianie się, że nie zaczynam złodziejstwa. W Vanity Fair przeszłam badanie wariografem i spytali mnie, czy kiedyś ukradłam żart. Zaprzeczyłam i wyszło, że to prawda. Więc uspokójcie się. To szaleństwo. Jestem wystarczająco zabawna, nie muszę kraść.

Schumer już wcześniej była oskarżana o kradzież dowcipów, powstawały nawet kompilacje na ten temat:

Żart z DiCaprio nie był jedynym kontrowersyjnym dowcipem Schumer; niesmak widzów wywołała jej uwaga, że Kirsten Dunst jest jedynie “wypełniaczem miejsca” podczas ceremonii. Schumer odnosiła się także do tej kwestii, zapewniając, że żart został wcześniej uzgodniony z Dunst. Prowadząca galę zrezygnowała za to z żartu na temat incydentu, w którym Alec Baldwin przypadkowo zastrzelił operatorkę na planie filmu Rust – wspomniała o nim dopiero później w jednym ze stand-upów (Nie patrz w górę to tytuł filmu? Raczej “Nie patrz w lufę pistoletu Aleca Baldwina”).

Tutaj znajdziecie listę tegorocznych laureatów.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA