search
REKLAMA
News

“Alien: Romulus” jest jak połączenie “Obcego” i “Decydującego starcia”. Twórcy rozmawiali z Cameronem

“Alien: Romulus” zadebiutuje w sierpniu.

Łukasz Budnik

21 maja 2024

REKLAMA

Zbliża się premiera następnego pełnometrażowego filmu z serii Obcy, zatytułowanego Alien: Romulus. Do sieci trafiły nowe wypowiedzi reżysera Fede Álvareza na temat produkcji.

Twórca w rozmowie z Total Film zapewnia, że jego film jest jak połączenie oryginalnego Obcego Obcym: Decydującym starciem Jamesa Camerona. Reżyser wykorzystał techniki stosowane wcześniej przez obu reżyserów (m.in. efekty praktyczne) i konsultował się z nimi. Scott jet producentem, natomiast Cameron wziął udział w długiej rozmowie telefonicznej z Álvarezem i współscenarzystą Rodo Sayaguesem. Omawiali tam m.in. takie detale, jak rozmiar silników.

Na koniec rozmowy podziękował nam za to, że pozwoliliśmy mu na wspólną burzę mózgów. Uznałem to za zabawne. Nie musisz nam dziękować, to był dla nas najlepszy dzień w życiu!

Tytułowy Romulus to stacja badawcza Weyland-Yutani, która od stuleci jest opuszczona. W filmie bada ją grupa sześciorga zbieraczy, na czele których stoi Rain (Cailee Spaeny). Aktorka opowiadała:

Ten film ma zapełnić miejsce między pierwszą i drugą częścią. Sprowadzili tę samą ekipę, która pracowała przy “Aliens” Jamesa Camerona. Ci sami ludzie, którzy zbudowali tamte ksenomorfy, zajęli się też naszymi. Możliwość zobaczenia tych oryginalnych projektów z ludźmi, którzy pracowali nad tymi filmami już 45 lat temu była niesamowita.

Akcja Romulusa ma dziać się po wydarzeniach z tamtego filmu, ale jeszcze przed Obcym: Decydującym starciem.

Obok Spaeny na ekranie pojawią się David Jonsson (Industry), Archie Renaux (Cień i kość), Isabela Merced (Sweet Girl), Spike Fearn (Batman) oraz Aileen Wu (Away from Home).

Film ma zadebiutować 16 sierpnia 2024 roku.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA