search
REKLAMA
News

5 filmów z NAJWIĘKSZĄ (do tej pory) liczbą nagród w sezonie

Łukasz Budnik

16 grudnia 2019

REKLAMA

Trwa sezon nagród. W zeszłym tygodniu poznaliśmy nominacje do Złotych Globów, Nagród Amerykańskiej Gildii Aktorów i Nagród Critics’ Choice, a w połowie stycznia dowiemy się, które filmy powalczą o Oscary podczas 92. ceremonii rozdania. Tymczasem już teraz stowarzyszenia krytyków honorują tegoroczne filmy.

Portal Rotten Tomatoes przygotował grafikę, która przedstawia pięć filmów mogących pochwalić się największą liczbą zdobytych nagród (na dzień 10.12), poczynając od listopada. W tym momencie liderem jest Parasite, który łącznie zdobył 23 trofea – goni go Irlandczyk Martina Scorsese, który zbliża się do 20. Podium zamyka Historia małżeńska. Na obrazku, poza liczbą nagród, widzimy też procent pozytywnych recenzji krytyków.

Okaże się, jak ułoży się piątka po kolejnych rozdaniach. Tutaj możecie na bieżąco śledzić ile nagród ma aktualnie dany film.

Widzieliście już wszystkie powyższe filmy?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA