search
REKLAMA
News

Powstanie serial na podstawie ZAMIECI Neala Stephensona. Gratka dla miłośników CYBERPUNKU!

Łukasz Budnik

16 grudnia 2019

REKLAMA

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów twórczości pisarza science fiction Neala Stephensona. Na debiutującej wkrótce platformie streamingowej HBO Max pokazany zostanie serial oparty na powieści “Zamieć” tego twórcy. Produkcja jest w trakcie realizacji.

Scenariusz napisze Michael Bacall, który ma na koncie między innym skrypty do 21 Jump Street oraz Scott Pilgrim kontra świat. Twórca będzie też jednym z showrunnerów serialu. Reżyserią zajmie się z kolei Joe Cornish (The Kid Who Would Be King).

Neal Stephenson

“Zamieć” to zaliczana do cyberpunku i postmodernizmu powieść z 1992 (w Polsce wydana siedem lat później). Jej bohaterem jest Hiro Protagonista – szermierz, haker, oraz rozwoziciel pizzy, który wciąż nosi przy sobie dwa miecze samurajskie, katanę oraz wakizashi. Pewnego dnia jego losy splatają się z kurierem zwanym D.U. – Hiro pomaga mu uciec z tymczasowego więzienia i od tamtej pory wspólnie przeżywają przygody. Powieść otrzymała Nagrodę im. Arthura C. Clarke’a oraz Nagrodę BSFA.

HBO Max ruszy w USA w maju 2020 roku. Początkowa cena abonamentu wyniesie 14,99 USD. Cena związana jest z tym, że HBO Max traktowane jest jako usługa premium, na której znajdziemy nie tylko treści dostępne już w HBO Now/Go, lecz także nowe zasoby, między innymi Warner Bros., New Line, DC, CNN, TNT, TBS, truTV, Turner Classic Movies, Cartoon Network, Adult Swim, Crunchyroll, Rooster Teeth, Looney Tunes i innych. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA