search
REKLAMA
News

Wojna o planetę małp (aktualizacja 09.12.16) – jest zwiastun!

Jakub Piwoński

9 grudnia 2016

Dawn of the Planet of the Apes Caesar2
REKLAMA

W całym tym szale na wskrzeszanie dawnych prominentnych fantastycznych serii  jest jedna, której nowy koncept potrafił się obronić. Nowa Planeta małp jest prowadzona z pomysłem i wyczuciem. Nie kopiuje bezmyślnie motywów, a raczej tworzy nową jakość, stanowiąc znakomite uzupełnienie pierwowzoru. Trzecia część serii, czyli Wojna o planetę małp, ma trafić do kin na blockbusterowy sezon przyszłego roku. A my mamy właśnie okazję oglądać pierwszy teaser filmu.

Zawsze byłem zdania, że teasery są o wiele lepszym narzędziem promocji niż zwiastuny. Z tego prostego powodu, że działają przy użyciu niedopowiedzenia, pozwalając widzowi na poruszenie wyobraźni. Intrygują tajemnicą, nie mówiąc zbyt wiele. I tak jest także w tym wypadku.

[quote] I am sorry, war has begun [/quote]

W teaserze widzimy Cezara, głównego małpiego bohatera zrebootowanej serii. Jego oblicze jednak ukazuje się stopniowo, formując się z czegoś, co przypomina albo śnieg, albo pył. Wygląda to efektownie. Sugeruje też, że akcja trzeciej części dziać się będzie zimą, lub, co bardziej prawdopodobne, wariant pyłu jednoznacznie wskazuje zaciekłość wojennych działań, wywołujących pożary. Bo jak wiadomo, film ukaże końcowy i niezwykle brutalny etap konfliktu pomiędzy małpami a ludźmi. Ale najbardziej trafną zapowiedzią filmowych wydarzeń pozostają jednak słowa wypowiadane z offu, w których bohater przeprasza za fakt rozpoczęcia wojny. Czyżby jego ewolucja dobrnęła do etapu, w którym ostatecznie obdarzony został sumieniem? Potwierdzają to doniesienia twórców: według nich, Cezara wciąż będą dręczyć wyrzuty sumienia po zabiciu Koby.

war of the planet of the apes 1wZtTTWtrpyW0r5lcy8FnIidiEz

Za kamerą ponownie stanął Matt Reeves, odpowiedzialny za Ewolucję planety małp. Z kolei do Andy’ego Serkisa, wcielającego się w Cezara, dołączył Woody Harrelson, który ma odegrać antagonistę – pułkownika ludzkich oddziałów. Premiera w lipcu 2017. Jest na co czekać.

________________________________________________________________________________________________

Aktualizacja 09.12.16 – jest pierwszy zwiastun!

Jakub Piwoński

Jakub Piwoński

Kulturoznawca, pasjonat kultury popularnej, w szczególności filmów, seriali, gier komputerowych i komiksów. Lubi odlatywać w nieznane, fantastyczne rejony, za sprawą fascynacji science fiction. Zawodowo jednak częściej spogląda w przeszłość, dzięki pracy jako specjalista od promocji w muzeum, badający tajemnice początków kinematografii. Jego ulubiony film to "Matrix", bo łączy dwie dziedziny bliskie jego sercu – religię i sztuki walki.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA