Trailery filmów

The Eyes of My Mother – hipnotyzujący zwiastun horroru

Autor: Roman Sowa
opublikowano

Arthousowy horror w czarno-białych barwach. Odkrycie tegorocznego Sundance. Gotycki ornament i ekspresjonistyczny strach. Brzmi dobrze? A jak wygląda! W sieci debiutuje plakat oraz hipnotyzujący zwiastun The Eyes of My Mother Nicolasa Pesce’a.

Film zapowiada się naprawdę dobrze.

zz61feb283

Jest niepokojąco. Są malarskie, wystylizowane obrazy. Prowokujące sceny. Płynąca prosto z udręczonej duszy muzyka fado. Czego chcieć więcej? Może zarysu fabuły. Proszę bardzo. W zacisznej portugalskiej wiosce pewna pani chirurg objaśnia swojej córce Francisce podstawy anatomii (motyw przecinania skalpelem gałki ocznej – skąd my to znamy?). Chce rozbudzić w małej dziewczynce ciekawość świata, ale też uświadomić, że śmierć jest nieuchronna, dlatego należy mieć odwagę, by sobie z nią radzić. Rodzinną beztroskę przerywa wizyta niespodziewanego gościa. Matka na chwilę traci czujność i wpuszcza nieznajomego do domu. Cięcie. Opowieść przesuwa się o kilka lat do przodu. Francisca jest sierotą dotkniętą traumą, z którą radzi sobie w dość zaskakujący sposób. Jaki? Zwiastun nieco uchyla rąbka tajemnicy.

Na festiwalu w Sundance film debiutującego reżysera i scenarzysty Nicolasa Pesce’a wzbudził ogromne zainteresowanie publiczności i krytyki, która porównywała obraz do dzieł Alfreda Hitchcocka. W kolejce do Pesce’a ustawili się także dystrybutorzy. Do obiegu film wprowadzi Magnolia Picture. Firma, dzięki której do szerokiego grona odbiorców trafił szwedzki horror Pozwól mi wejść Tomasa Alfredsona. Miejmy nadzieję, że film będzie także w polskich kinach. Światowa premiera planowana jest na 2 grudnia 2016 roku.

korekta: Kornelia Farynowska

eyesofmymother_web

Ostatnio dodane