Gael Garcia Bernal w nowym zwiastunie “Nerudy”

Autor: Karolina Chymkowska
opublikowano

Pablo Larrain zdecydowanie prze w tym sezonie na lidera. Chilijski reżyser, znany przede wszystkim jako twórca Klubu i Nie, prezentuje aż dwa filmy, które mają szansę w tym roku powalczyć o najważniejsze nagrody. Pierwszym jest Jackie z Natalie Portman w głównej roli, a drugim tegoroczny kandydat Chile do Oscara – Neruda.

neruda-gnecco

Gael Garcia Bernal wciela się w postać inspektora, który prowadzi obsesyjne polowanie na komunistycznego poetę Pablo Nerudę (w tej roli Luis Gnecco). Znakomity, nagrodzony Noblem twórca, jedna z najbardziej wpływowych osobowości poetyckich XX wieku, jeszcze za życia stał się symbolem ideałów humanizmu i wolności. Był postacią niezwykle barwną, ale również kontrowersyjną.

Filmowe polowanie na ukrywającego się Nerudę, połączenie faktów i błyskotliwej fikcji, ma w założeniu stanowić analizę narodzin legendy: podczas gdy w Europie środowisko artystyczne pod wodzą Pabla Picassa gardłuje za wolnością wyklętego poety, on sam prowadzi ze śledzącym go inspektorem podstępną grę w kotka i myszkę, przesyconą typowym dla Larraina specyficznym poczuciem humoru. Na ekranach film debiutuje 16 grudnia, a tymczasem możemy obejrzeć najnowszy zwiastun. Na samym końcu bohater Bernala składa wiążącą obietnicę. Trzymamy go za słowo.

Ostatnio dodane