search
REKLAMA
Akcja partnerska

Splat!FilmFest, czyli festiwal poświęcony kinu grozy, rusza już za tydzień!

REDAKCJA

9 września 2017

REKLAMA

W przyszłym tygodniu startuje Splat!FilmFest, trzecia już edycja filmowego festiwalu poświęconego kinu grozy. W dniach 15-24 września w Lublinie będzie można zobaczyć kilkadziesiąt horrorów, wśród których znajdą się zarówno głośne już nowości (australijskie Hounds of Love Bena Younga otworzy tegoroczną imprezę, zobaczymy również obrzydliwe Kuso Flying Lotusa), klasyki gatunku (Koszmar z ulicy Wiązów Wesa Cravena, Straceni chłopcy Joela Schumachera, oryginalne To z Timem Currym) oraz krótkie metraże.

Filmy będą podzielone na bloki tematyczne. Sekcja „Strach i Terror” mówi sama za siebie, i rzeczywiście będzie w niej można zobaczyć prawdziwie przerażające tytuły. W „Girl Power” będzie można znaleźć te dzieła, w których kobieca protagonistka wyłamuje się przyjętym w kinie grozy schematom. Dział „WTF” da nam filmy dziwne, nietypowe oraz kontrowersyjne. Horrory na wesoło pojawią się w sekcji „Strasznie śmiesznie”, a prawdziwe już klasyki gatunku w „Cult Classics”. W tym ostatnim dziale zaprezentowane zostaną również utwory Andrzeja Żuławskiego, zaś po projekcji jego Opętania z widzami spotka się syn reżysera, Xawery Żuławski, aby porozmawiać o twórczości ojca. Obok pokazów filmowych uczestnicy festiwalu będą mieli okazje posłuchać wykładów poświęconych kinu, wśród których będzie również prowadzony przez naszego redakcyjnego kolegę, Grzegorza Fortunę, panel o VHS-owym boomie w czasach transformacji ustrojowej. Pełen program imprezy można znaleźć pod tym linkiem.

Gościem specjalnym festiwalu będzie Julius Ramsay, montażysta i reżyser wielu seriali na pograniczu fantastyki i grozy (The Walking Dead, Battlestar Galactica, Outcast, Krzyk), który przyjedzie do Lublina ze swoim pełnometrażowym debiutem, Midnighters.

Fanów grozy, posoki oraz wszelakich filmowych okropieństw zapraszamy zatem do Lublina, a konkretnie do Centrum Kultury przy ul. Peowiaków 12. Wszelkie informacje znaleźć można na www.splatfilmfest.com, zaś facebookowy fanpage mieści się pod adresem www.facebook.com/splatfilmfest.

Film.org.pl z dumą objął patronat nad tą imprezą. Poniżej zaś znaleźć możecie promujący festiwal filmik.

Materiały promocyjne otrzymaliśmy od organizatora festiwalu.

REDAKCJA

REDAKCJA

film.org.pl - strona dla pasjonatów kina tworzona z miłości do filmu. Recenzje, artykuły, zestawienia, rankingi, felietony, biografie, newsy. Kino klasy Z, lata osiemdziesiąte, VHS, efekty specjalne, klasyki i seriale.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA