search
REKLAMA
Trailery filmów

Into the Storm – zwiastun

Rafał Donica

29 marca 2014

REKLAMA

Kilka dni temu odświeżałem sobie “Twistera” Jana de Bonta (o dziwo, ząb czasu tylko nieznacznie nadgryzł ten film). Podczas seansu zastanawiałem się, dlaczego w latach 90. nikt nie poszedł za ciosem, wszak “Twister” zdrowo szalał w kinach wsysając całkiem sporo kasy, i nie nakręcił kolejnych części. W trakcie ostatnich dwóch dekad mieliśmy bodaj tylko jeden film – “Pojutrze” Emmericha – w którym przez  chwilę śmigały tornada. “Sharknado” nie liczę, bo rekiny wkręcone w trąbę powietrzną… nie liczą się i już ;). Tymczasem “cichcem”, bo nic przedtem o tym projekcie nie słyszałem, na srebrny ekran zmierza “Into the Storm”.

Trailer jaki jest, każdy widzi, jest głośno, burzliwie i wietrznie – fajny pomysł z kontrastowaniem ciszy z odgłosami żywiołu. O ile ujęcia ludzi wciąganych przez naturalny odkurzacz nie zrobiły na mnie większego wrażenia, tak po ujrzeniu sekwencji z Boeingami pyrganymi przez wicher na lewo i prawo niczym zabawki, uznałem, że “Into the Storm” ma moją uwagę! Reżyseruje  Steven Quale (“Oszukać przeznaczenie 5”), w rolach głównych Thorin Dębowa Tarcza i żona Ricka z “Walking Dead” – sorry, że tak ich przedstawiam, ale nazwisk pewnie nikt by nie skojarzył. Premiera w USA w sierpniu 2014.

into-the-storm

Rafał Donica

Rafał Donica

Od chwili obejrzenia "Łowcy androidów” pasjonat kina (uwielbia "Akirę”, "Drive”, "Ucieczkę z Nowego Jorku", "Północ, północny zachód", i niedocenioną "Nienawistną ósemkę”). Wielbiciel Szekspira, Lema i literatury rosyjskiej (Bułhakow, Tołstoj i Dostojewski ponad wszystko). Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Autor książki "Frankenstein 100 lat w kinie". Założyciel, i w latach 1999 – 2012 redaktor naczelny portalu FILM.ORG.PL. Współpracownik miesięczników CINEMA oraz FILM, publikował w Newsweek Polska, CKM i kwartalniku LŚNIENIE. Od 2016 roku zawodowo zajmuje się fotografią reportażową.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA