Ocean’s Eight. Babska wersja hitu. Uda się?

Autor: Roman Sowa
opublikowano

W dobie sequeli, prequeli, rebootów, spin-offów i innych produkcji powstających na bazie popularności oryginalnego dzieła nie dziwi, że Warner Bros postanowił nakręcić żeński odpowiednik Ocean’s Eleven. Zdjęcia do filmu, który będzie się nazywał Ocean’s Eight, ruszają w październiku. Tymczasem ogłoszono kolejne nazwiska aktorek, które dołączą do obsady. Kobiecy zespół powiększył się o Rihannę, Anne Hathaway i raperkę Awkwafinę.

warners-sets-much-of-its-oceans-eight-cast

Film zresztą będzie naszpikowany hollywoodzkimi gwiazdami. Swój udział zapowiedziały Sandra Bullock, Helena Bonhan Carter, Cate Blanchett i Mindy Kaling (wciąż niepewna jest obecność Elizabeth Banks). Obraz wyreżyseruje Gary Ross (Igrzyska śmierci, Miasteczko Pleasantville). Scenariusz napisała Olivia Milch (Dude). Całość wyprodukuje Steven Soderbergh, reżyser serii Ocean’s.

Fabułę oparto na „męskim” pierwowzorze. Żeńskim odpowiednikiem Danny’ego Oceana będzie jego siostra (w tej roli Sandra Bullock), która po wyjściu z więzienia zorganizuje kradzież drogocennego naszyjnika. Jej pomocnicę – na wzór Rusty’ego Ryana – zagra Cate Blanchett.

Swoją drogą, jeśli film odniesie sukces (a przy tak doborowej obsadzie nikt przecież w to nie wątpi), ciekawe, czy wytwórnia zdecyduje się na rebooty typu Ocean’s Kids, Ocean’s Latin albo Ocean’s Gays?

korekta: Kornelia Farynowska

  • TAGI:

Ostatnio dodane