search
REKLAMA
Informacja

Andrzej Seweryn nagrodzony w Locarno

Roman Sowa

14 sierpnia 2016

ptdlhgv1 oa97p5
REKLAMA

Znakomita wiadomość. Andrzej Seweryn otrzymał nagrodę aktorską na 69. Festiwalu Filmowym w Locarno za rolę w filmie Ostatnia rodzina Jana P. Matuszyńskiego. Aktor wcielił się w postać wybitnego malarza i fotografika Zdzisława Beksińskiego.

Last Family 1

Film debiutującego w fabule Jana P. Matuszyńskiego  (Deep Love) zebrał bardzo dobre recenzje i był jednym z faworytów festiwalowych nagród. Krytycy chwalili obraz m.in. za doskonałe aktorstwo. Z uznaniem pisano o kreacji Seweryna, który potrafił oddać na ekranie dwoistość natury Beksińskiego: zewnętrzny spokój (także humor), podszyty wewnętrzną ciemnością. Pochwały zebrali także partnerujący nagrodzonemu aktorowi Dawid Ogrodnik (w roli Tomasza Beksińskiego), Aleksandra Konieczna (w roli Zofii Beksińskiej) oraz autor zdjęć Kacper Fertacz.

Nagroda dla Andrzeja Seweryna to kolejne wyróżnienie w jego bogatym dorobku filmowym (aktor otrzymał m.in. Srebrnego Niedźwiedź za rolę w Dyrygencie Andrzeja Wajdy). Jednocześnie po sukcesach Idy, Body/Ciało i Zjednoczonych stanów miłości jest to ponowny triumf polskiego kina na międzynarodowej arenie w ostatnich latach.

Film Matuszyńskiego według scenariusza Roberta Bolesty (Córki dancingu, Hardkor disco) trafi do polskich kin już 30 września.

korekta: Kornelia Farynowska

REKLAMA