Akcja partnerska

JAMES NEWTON HOWARD W POLSCE. Zapowiedź koncertu. Kompozytor szuka wokalistki!

Autor: Karolina Chymkowska
opublikowano

Jeden z najbardziej cenionych i wszechstronnych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej, James Newton Howard, zagra w Polsce w listopadzie. Jest autorem niezapomnianej muzyki do serii Igrzysk śmierci, hitów takich jak Szósty zmysł i King Kong, komedii romantycznych Pretty Woman i Mój chłopak się żeni oraz wielu innych.

Amerykański muzyk i kompozytor James Newton Howard jest jednym z najbardziej utytułowanych twórców muzyki filmowej naszych czasów. Współpracuje z najwybitniejszymi reżyserami światowego kina. Na scenie muzycznej działa od trzydziestu lat. Otrzymał osiem nominacji do Oscara, cztery nominacje do Grammy i Złotych Globów. W trakcie swojej kariery napisał muzykę do ponad 120 filmów z różnych gatunków filmowych. W jego dorobku znajdują się wybitne kompozycje, które wzbogacają dramatyczne sceny, ale także romantyczne i melancholijne melodie.

Spotkałem się w Pradze z Czeską Narodową Orkiestrą Symfoniczną, z którą będę występował podczas mojej trasy koncertowej. Polecił mi ją mój przyjaciel, kompozytor Hans Zimmer, który już z nią koncertował. To jest wybitna orkiestra! – powiedział Howard.

I właśnie tę wybitną orkiestrę będziemy mogli usłyszeć w Krakowie i Warszawie:

26 listopada, godz. 19.00, Tauron Arena Kraków

27 listopada, godz. 19.00, Hala Torwar Warszawa

Bilety do nabycia na www.eventim.pl

Więcej informacji na www.jvsgroup.pl / facebook.com (JVS Group PL)

Uwaga! James Newton Howard poszukuje osób, chcących wykonać jeden z najsłynniejszych filmowych utworów ostatnich lat – The Hanging Tree. Piosenka powstała do trzeciej odsłony bijącego rekordy popularności filmu Igrzyska śmierci i oryginalnie została wykonana przez odtwórczynię głównej roli, aktorkę Jennifer Lawrence.

Jeśli potrafisz śpiewać i marzysz o pojawieniu się na wielkiej scenie – to konkurs dla ciebie! Do wygrania występ u boku wybitnego kompozytora muzyki filmowej w towarzystwie jednej z najlepszych europejskich orkiestr symfonicznych. Po zapoznaniu się z regulaminem, swoje zgłoszenie należy przesłać przez specjalnie przygotowaną stronę, załączając nagranie z własną wersją piosenki. James Newton Howard osobiście dokona wyboru dwóch wokalistek, które zaśpiewają w listopadzie w Krakowie lub w Warszawie.

A na film.org.pl już niedługo konkurs, w którym do wygrania podwójne wejściówki na koncert!

Ostatnio dodane