Tak wygląda wyjątkowa podróż Malicka przez czas

Autor: Jakub Piwoński
opublikowano

Coraz bliżej premiery nowego dokumentu Terrenca Malicka, pt. Voyage of Time. Film opisywany jest jako historia wszechświata od narodzin, aż do jego upadku. Znając styl reżysera, z pewnością podejdzie do tematu z odpowiednią podniosłością i nutą transcendencji.

Dla waszych oczu dwa zwiastuny. Pierwszy zapowiada wersję 45-minutową filmu, która trafi bezpośrednio do kin IMAX. W niej narratorem będzie Brad Pitt. Z kolei drugi zwiastun pojawił się niedawno i zapowiada wersję 90-minutową, która trafi do kin powszechnych, a jej narratorką będzie Cate Blanchett. Podtytuł tej wersji to Life’s Journey. Muzykę do filmu stworzyli Simon Franglen i Hanan Townshend (ale jeszcze do niedawna, angaż miał Ennio Morricone). Za zdjęcia odpowiada Paul Atkins – operator mogący pochwalić się niemałym doświadczeniem w fotografowaniu natury.

Osobiście stoję w opozycji do zarzutów o pretensjonalność, kierowanych w stosunku do Malicka. Zachwyciłem się Drzewem życia i prawdopodobnie zachwycę się Voyage of Time. Bo wygląda bowiem na to, że dokument stanowi swoiste uzupełnienie myśli i obrazów zawartych w filmie z 2011. I na tą chwilę prezentuje się po prostu cudownie.

Premiera wersji pełnometrażowej odbędzie się we wrześniu na festiwalu w Wenecji. Później wyświetlana będzie także na festiwalu w Toronto. Z kolei wersja przeznaczona do kin IMAX będzie dostępna w październiku.

A tak wyglądają zagraniczne plakaty:

image11

tumblr_oc9iugZVzp1qej1i6o1_1280

Ostatnio dodane