search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Ostatni dzień ELIJAH WOODA na planie WŁADCY PIERŚCIENI. Wzruszające nagranie zza kulis

Łukasz Budnik

28 stycznia 2021

REKLAMA

Elijah Wood obchodzi dziś 40. urodziny. Choć aktor w ostatnich latach konsekwentnie stawia na występy w mniejszych, niezależnych projektach, kinomani z pewnością na zawsze zapamiętają go jako Froda z trylogii Władca Pierścieni.

Aktor otrzymał rolę w 1999 roku – w październiku stawił się w Nowej Zelandii, gdzie spędził czas do grudnia 2000, z kolei w latach 2001-2004 powracał, aby nakręcić dodatkowe sceny potrzebne w ostatecznym montażu. Trylogia Petera Jacksona doczekała się rozbudowanych materiałów dodatkowych zza kulis, na których możemy obejrzeć między innymi, jak wyglądały ostatnie dni zdjęciowe aktorów, w tym właśnie Wooda. Finalną sceną aktora okazała się ta, w której kończy spisywać swoje wspomnienia z przygód w czwartą rocznicę dźgnięcia przez Nazgula. Sam Jackson stwierdza w materiale, że pożegnanie z Woodem było najtrudniejsze. Poniżej obejrzycie jak wyglądała realizacja tej sceny i w jaki sposób reżyser zareagował po ostatnim cięciu.

Wood powtórzył rolę Froda w Hobbicie, prequelu Władcy Pierścieni opowiadającym historię Bilbo Bagginsa, pojawił się tam jednak tylko gościnnie.

Lubicie Froda w wykonaniu Elijah Wooda?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA