search
REKLAMA
Zestawienie

Najlepsze FILMY ROMANTYCZNE na NETFLIKSIE. Idealne na wieczór!

Michalina Peruga

5 lipca 2019

REKLAMA

Nadchodzi kolejny wieczór i przez trzydzieści minut, skacząc po kanałach telewizyjnych i przeglądając wszystkie platformy internetowe, zastanawiacie się z partnerem/partnerką, co obejrzeć… Znacie to? Na szczęście nie musicie już szukać – oto najciekawsze w tej chwili filmy romantyczne na Netfliksie.

Czas na miłość (2013)

Miks filmu romantycznego, dramatu i science fiction. 21-letni Tim odkrywa, że odziedziczył po męskich przodkach zdolność podróżowania w czasie. Jednocześnie poznaje uroczą, śliczną Mary (Rachel McAdams). Swoje zdolności bohater wykorzystuje, pomagając przede wszystkim innym, przez co nierzadko zupełnie zmienia bieg wydarzeń w swoim własnym życiu. Szczery i pełen wdzięku film Richarda Curtisa (twórca takich hitów jak To właśnie miłość) to przede wszystkim wzruszająca i pouczająca opowieść o tym, jak ważne są rodzinne relacje i chwile spędzone wśród bliskich.

Dziennik Bridget Jones (2001)

Absolutny klasyk filmów romantycznych. Bridget Jones (Renée Zellweger) uwolniła kobiety od narzuconych społecznych oczekiwań. To współczesna superbohaterka w czasach, które wymuszają na kobietach doskonałość w każdym calu. Mamy świetnie wyglądać, mieć wysportowane ciała o wymiarach 90-60-90, zdrowo się odżywiać, odnosić sukcesy na polu zawodowym i w życiu miłosnym. Bridget jest naturalna, przeklina, odpala papierosa za papierosem, nie szczędząc sobie przy tym alkoholu. Jej brak perfekcyjności i popełniane nieustannie gafy, sprawiają, że z rozbawieniem i wzruszeniem oglądamy jej miłosne perypetie na ekranie.

Co się wydarzyło w Madison County (1995)

Francesca (Meryl Streep) jest typową gospodynią domową zmagającą się z codziennymi trudami życia na farmie w Iowa. Jej mąż i dwójka dzieci wyjechali na stanowy jarmark, a do ich domu przypadkiem trafia Robert (Clint Eastwood) – fotograf National Geographic robiący zdjęcia pobliskim krytym mostom. Przypadkowe spotkanie zupełnie odmienia życie bohaterów, a w szczególności statecznej Franceski, rozdartej pomiędzy życiową stabilizacją i zobowiązaniami wobec bliskich a realizacją własnych pragnień o ciekawszym, bardziej spełnionym życiu. Duet aktorski w przekonujący sposób sprzedaje nam targające nimi emocje, jednak moim zdaniem to właśnie Meryl ze swoją rewelacyjną kreacją aktorską dźwiga ten film na swoich barkach. Ramę dzieła stanowi historia dorosłych już dzieci Franceski, które po latach odkrywają romans matki.

Blue Jay (2016)

Blue Jay to nazwa kawiarni, do której dwójka głównych bohaterów idzie na kawę po tym, jak przypadkowo wpadają na siebie w supermarkecie. Amanda (Sarah Paulson) i Jim (Mark Duplass) byli licealną parą, której drogi rozeszły się lata temu. To niedługi, bardzo kameralny i oszczędny w środkach film – kino dwojga bohaterów oparte przede wszystkich na dialogach. Napięcie rośnie z każdą chwilą, prowadząc nas od nostalgicznej podróży dawnych kochanków do prawdziwej kulminacyjnej bomby emocjonalnej.

Michalina Peruga

Michalina Peruga

Filmoznawczyni, historyczka sztuki i miłośniczka współczesnego kina grozy i klasycznego kina hollywoodzkiego, w szczególności filmu noir i twórczości Alfreda Hitchcocka. W kinie uwielbia mieszanie gatunków, przełamywanie schematów oraz uważne przyglądanie się bohaterom.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA