search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Millie Bobby Brown w roli Hermiony z serii HARRY POTTER na fanowskim deepfake’u

Maria Grzybowska

25 marca 2021

harry potter millie bobby brown hermiona
REKLAMA

Kanał Jarkan na YouTubie jest jednym z wielu specjalizujących się w tworzeniu deepfake’ów ze świata filmów i seriali. Jednym z najnowszych klipów opublikowanych przez twórcę jest zestawienie kilku scen z serii Harry Potter z Millie Bobby Brown w roli Hermiony Granger zamiast Emmy Watson.

Zarówno Watson, jak i Brown są aktorkami, których kariera rozpoczęła się już na przełomie okresu dzieciństwa i nastolectwa. Odtwórczyni roli Hermiony miała 10 lat, kiedy po raz pierwszy zobaczyliśmy ją na ekranie w Kamieniu Filozoficznym, natomiast Brown wcielająca się w Jedenastkę w serialu Stranger Things  była 2 lata starsza, kiedy 1. odcinek 1. sezonu przeboju braci Duffer zadebiutował na Netfliksie. Oczywiście obie premiery dzieli kilkanaście lat różnicy i dziś Emma Watson jest już młodą kobietą, kiedy Millie Bobby Brown pozostaje nastolatką. Natomiast kariery obu aktorek zdają się rozkwitać. Pierwszą mogliśmy ostatnio oglądać w roli Meg w nagrodzonej Oscarem adaptacji Małych kobietek Grety Gerwig, a druga zyskuje na popularności dzięki kolejnym sezonom Stranger Things, a niedawno wystąpiła też jako Enola Holmes u boku m.in. Henry’ego Cavilla i Heleny Bonham Carter w (również) adaptacji młodzieżowej powieści na kanwie świata Sherlocka Holmesa. Łatwo sobie wyobrazić Brown jako idealną kandydatkę do roli Hermiony, gdyby prace nad ekranizacjami słynnej serii powieści J.K. Rowling ruszyły dzisiaj.

Harry Potter

Deepfake to technika obróbki obrazu, która umożliwia zamienienie twarzy osoby na filmie z twarzą kogokolwiek innego dysponując wyłącznie zdjęciem. Algorytmy sztucznej inteligencji i obróbka komputerowa pozwalają na stworzenie niezwykle realistycznych, choć fałszywych nagrań wideo. O możliwościach tej technologii zaczęło się robić głośno stosunkowo niedawno – w roku 2017 zwolennicy Donalda Trumpa skorzystali z deepfake’ów do publikacji szeregu fake newsów dotyczących jego politycznych przeciwników. Od tamtej pory deepfaki nie tylko znacznie zyskały na popularności, jak i technologia błyskawicznie poszła do przodu, w niektórych przypadkach umożliwiając wręcz niepokojący realizm, jak np. ostatnio na głośnym deepfake’u z Tomem Cruisem.

Poniżej możecie obejrzeć Millie Bobby Brown jako Hermionę.

REKLAMA