search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Lesbijski remake SZKLANEJ PUŁAPKI? CHARLIZE THERON jest za!

Weronika Lipińska

8 grudnia 2020

REKLAMA

Szklana pułapka to dla jednych kultowy film akcji, a dla innych kultowy film akcji idealny na Gwiazdkę. Postać Johna McClane’a, w którego wcielił się Bruce Willis należy do grona bohaterów ikonicznych. Film doczekał się czterech sequeli (ostatni miał premierę siedem lat temu), jednak póki co nikt nie porwał się na remake. Większości chyba trudno sobie wyobrazić głównego bohatera klasycznego akcyjniaka lat 80. o twarzy innej niż Willisa. Niektórym jednak wręcz przeciwnie. 

Okres okołoświąteczny to czas szczególnej popularności komedii romantycznych (nie tylko Szklanej pułapki i filmów świątecznych). Grudniowe ramówki telewizyjne, oferta serwisów streamingowych i premiery zwyczajowo obfitują w ten gatunek. Nie da się też ukryć, że ostatnimi czasy na popularności zyskują filmy i tematy w nurcie LGBTQ. Wobec tych okoliczności pewien fan Charlize Theron pielęgnując świąteczny nastrój wyszedł z brawurową propozycją lesbijskiego remake’u Szklanej pułapki, w którym aktorka miałaby się wcielić w kobiecą wersję Johna McClane’a ruszającą żonie na ratunek. Swoją sugestię opublikował na Twitterze i co ciekawe, post doczekał się entuzjastycznej odpowiedzi Theron.

Ze wszystkich aspektów tego pomysłu najistotniejsza wydaje się chyba perspektywa ponownego zobaczenia Charlize Theron w szale walki. Aktorka dowiodła już swoich możliwości w kinie akcji chociażby rolą w Atomic Blonde, której fani nadali nawet miano damskiego Johna Wicka i rozmarzyli się nad spotkaniem tych dwóch postaci we wspólnym filmie. Atomic Blonde to też jeden z przykładów występu, w którym Theron wcieliła się w postać biseksualną.

Chcielibyście zobaczyć taki remake Szklanej pułapki

Weronika Lipińska

Weronika Lipińska

REKLAMA