search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Czy GROGU z THE MANDALORIAN to syn YODY? Szalona teoria na temat Baby Yody

Łukasz Budnik

8 grudnia 2020

baby yoda yoda grogu
REKLAMA

Choć w drugim sezonie The Mandalorian dowiedzieliśmy się co nieco na temat Baby Yody – w tym to, że jego prawdziwe imię to Grogu – kilka kwestii związanych ze stworkiem wciąż pozostaje tajemnicą. Jedną z największych (a może i tą naj) jest kwestia pochodzenia Grogu i tego, kim są jego rodzice. Co jeśli Baby Yoda jest faktycznie dzieckiem Yody?

Na portalu Screen Rant odnajdziemy rozbudowaną teorię, której autor, Craig Elvy, przedstawia argumenty stojące za tym, że Grogu może być potomkiem słynnego mistrza Jedi. Elvy zauważa, że rycerzom Jedi zabrania się przywiązania, nie oznacza to jednak życia w celibacie. Przed premierą The Mandalorian w świecie Star Wars widzieliśmy dwoje przedstawicieli rasy Yody – jego samego oraz samicę zwaną Yaddle, która pojawiła się jedynie w Mrocznym widmie. A jeśli postanowili oni przedłużyć swój gatunek i spłodzili syna? Grogu urodził się prawdopodobnie w tym samym roku, co Anakin, kiedy zarówno Yaddle i Yoda zasiadali w radzie Jedi na Coruscant – wyjaśniałoby to, skąd się tam wziął i dlaczego był szkolony (o czym wspomniała Ahsoka Tano). Jako istota wyjątkowa podatna na Moc, mógłby wymagać specjalnego procesu nauczania, co z kolei pokrywa się z tym, że uczyło go wielu mistrzów.

Idąc tym tokiem rozumowania, założyć można, że to sam Yoda mógł uratować Grogu z rzezi urządzonej przed Dartha Vadera i jego zastęp klonów (wydarzenia z Zemsty Sithów). Elvy zastanawia się także nad tym, dlaczego Yoda nie wziąłby Grogu na swoje wygnanie na planecie Dagobah – autor dochodzi do wniosku, że Yoda mógł się bać przywiązania, które jest krokiem do tego by ulec pokusie Ciemnej Strony Mocy, przed czym także przestrzegała Ahsoka, mając w pamięci historię Anakina Skywalkera. Nie ma wątpliwości, że Grogu kojarzy imię Yody, a ścigający go Moff Gideon jest doskonale świadomy tego, jak potężny potencjał drzemie w dziecku. Czy były członek Imperium ma świadomość, że Grogu to w rzeczywistości syn jednego z najpotężniejszych Jedi w historii?

Okaże się, jak prędko twórcy serialu postanowią przedstawić kolejne fakty na temat pochodzenia Grogu – jeśli w ostatnim odcinku malec rzeczywiście skontaktował się z którymś z żyjących Jedi, być może on będzie w stanie powiedzieć coś więcej. 

Tutaj oryginalny artykuł Screen Rant.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA