search
REKLAMA
Znalezione w sieci

JUDE LAW mówi o tym, że na planie EPIDEMII STRACHU ostrzegano go o nieuchronności pandemii

Weronika Lipińska

29 listopada 2020

REKLAMA

Podczas wywiadu dla magazynu GQ, w którym Jude Law omawia swoją karierę, aktor wspomina m.in. pracę przy Epidemii strachu, thrillerze z 2011 roku. Ponoć już wtedy eksperci naukowi, którzy byli na planie ostrzegali, że pandemia podobna do tej w filmie musi się wydarzyć w prawdziwym życiu.

Epidemia strachu to thriller  o zmutowanym śmiertelnym wirusie przenoszonym drogą powietrzną, który zabija zakażone osoby w ciągu kilku dni. Epidemia rozwija się coraz szybciej, a wraz z nią strach przed zakażeniem. Lekarze i naukowcy na na całym świecie próbują znaleźć lekarstwo, wynaleźć szczepionkę i opanować panikę, która rozprzestrzenia się we jeszcze szybszym tempie, niż sam wirus. Nie jest to oczywiście pierwszy raz, kiedy życie upodobniło się do filmu, jednak w tym przypadku stopień podobieństwa jest wyjątkowo przerażający. Jude Law wcielił się w tym filmie w rolę Alana Krumwiede, dziennikarza zajmującego się teoriami spiskowymi. Oto, co miał do powiedzenia o usłyszanych przez siebie prognozach:

Zdecydowanie było poczucie, że to się wydarzy. Wielcy naukowcy, którzy byli z nami na planie i współpracowali ze Scottem [Z. Burnsem, scenarzystą] i Stevenem [Soderberghiem, reżyserem] byli uczonymi i bardzo doświadczonymi ludźmi, którzy wiedzieli, czego się spodziewać. I wszyscy powiedzieli nam, że to się wydarzy – to była raczej kwestia kiedy, a nie czy w ogóle. Sposób, w jaki to opisali, czyli dokładnie tak, jak to się teraz dzieje, po prostu miał sens.

Law przyznał, że po realizacji Epidemii strachu był przerażony, jednak z czasem jego strach ustąpił. Natomiast kiedy z początkiem tego roku usłyszeliśmy o tym, co dzieje się w Chinach i co szybko zaczęło dotyczyć całego świata, to jak powiedział “zadzwonił dzwonek alarmowy”, jednak nie było to dla niego wielkim zaskoczeniem.

Poniżej możecie obejrzeć wspomniany wywiad dla GQ.

 

Weronika Lipińska

Weronika Lipińska

REKLAMA