search
REKLAMA
Znalezione w sieci

Jak oglądać filmy KINOWEGO UNIWERSUM MARVELA według chronologii wydarzeń? Przedstawiamy listę

Łukasz Budnik

5 sierpnia 2020

REKLAMA

MCU, czyli kinowe uniwersum Marvela, rozpoczęło się w 2008 roku od Iron Mana Jona Favreau, który wprowadził na ekrany tytułowego bohatera w brawurowym wykonaniu Tony’ego Starka i stworzył podwaliny pod ogromnym świat, jakim MCU jest dziś. Choć w kolejności realizacji to właśnie od tego filmu należy zacząć oglądanie całej serii, chronologicznie nie plasuje się on na początku. 

Pamiętajmy, że większość pierwszego filmu o Kapitanie Ameryce osadzone jest w latach 40. ubiegłego wieku, zaś perypetie Kapitan Marvel w latach dziewięćdziesiątych. Biorąc pod uwagę kolejność wydarzeń, to one powinny być oglądane jako pierwsze. Poniżej przedstawiamy listę z chronologiczną kolejnością.

* według zapowiedzi akcja filmu toczy się po wydarzeniach z Wojny bohaterów, ale przed Wojną bez granic.

Przypomnijmy, że w czasie kwarantanny jeden z fanów MCU rozpisał całe uniwersum według kolejności pojedynczych scen – przeczytacie o tym tutaj.

Próbowaliście oglądać serię w ten sposób?

źródło: Rotten Tomatoes

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA