search
REKLAMA
News

Ile lat może mieć VECNA ze STRANGER THINGS? W sieci pojawiła się analiza

Vecna to główny antagonista czwartego sezonu.

Łukasz Budnik

30 czerwca 2022

vecna 2
REKLAMA

W czwartym sezonie Stranger Things bohaterowie mierzą się z kolejnym zagrożeniem z innego wymiaru – tym razem jest to Vecna, który zabija swoje ofiary wprowadzając je najpierw w trans. W zakończeniu pierwszej części sezonu okazuje się, że Vecna to tak naprawdę Henry Creel, pierwszy obiekt badań Martina Brennera. 001 podstępem nakłonił Jedenastkę do tego, by usunęła z jego ciała chip niwelujący moce, a potem zabił inne badane dzieci; Jedenastce udało się go jednak pokonać i wysłać do innego wymiaru.

Creel w innym wymiarze jest mocno zdeformowany i trudno wywnioskować, czy jakkolwiek się starzeje. Ile jednak powinien mieć lat? Jedna z fanek stworzyła analizę poświęconą temu aspektowi. Do jakich wniosków doszła?

Według gazety pokazanej w jednym z odcinków, Creel miał 12 lat, gdy w 1959 roku zamordował mocami swoją matkę i siostrę, wobec czego urodził się około roku 1947. W następstwie trafił do laboratorium Brennera i stał się numerem 001. Z Jedenastką spotkał się dwadzieścia lat później, w 1979 roku, zatem gdy zamordował innych badanych i został wysłany do drugiego wymiaru, miał 32 lata. Biorąc pod uwagę, że akcja nowego sezonu dzieje się w 1986 roku, tworzą się trzy opcje:

  • Creel jako Vecna starzeje się w normalnym trybie i w czwartym sezonie ma 39 lat;
  • Creel nie starzeje się wcale i wciąż ma 32 lata;
  • Creel, podobnie jak reszta drugiego wymiaru, utknął w roku 1983 i ma 36 lat.

vecna 1

Więcej informacji na temat Vecny poznamy zapewne już jutro, gdy zadebiutują finałowe odcinki czwartego sezonu. Być może sprawdzi się teoria fanów, według której to właśnie Vecna, a nie Demogorgon, uprowadził Willa w pierwszym odcinku serialu, wcale nie czekając z uaktywnieniem się aż do 1986 roku.

źródło: ScreenRant

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA