search
REKLAMA
Ranking

7 zwiastunów z najwyższą oglądalnością w ciągu 24 godzin od premiery

Ola Okońska

31 sierpnia 2016

REKLAMA

Czy tego chcemy czy nie, Internet pełen jest kilkuminutowych filmików o żywocie dość krótkim, ale za to niezwykle intensywnym. Portale tematyczne lubują się w wyszukiwaniu coraz to nowych potencjalnych hitów, które następnie rozprowadzane są przy pomocy mediów społecznościowych niemalże z prędkością światła. Ich tematyka jest naprawdę obszerna: od świetnie dopracowanych teledysków, poprzez zwiastuny nowych produkcji, aż po nagrania szczeniaczków ruszających łapkami przez sen. Na Wikipedii można znaleźć listę takich właśnie filmików, które osiągnęły najwyższą oglądalność (będącą sumą wyników z różnych platform) w ciągu dwudziestu czterech godzin od ich premiery. Na dwadzieścia pozycji aż jedenaście z nich jest teledyskami, siedem (w tym pierwsza piątka) – zwiastunami filmów i tylko dwa – zabawną, amatorską twórczością. W zestawieniu zajmiemy się tym, co tygryski lubią najbardziej, czyli trailerami i teaserami filmów.

1. Star Wars: The Force Awakens – Trailer (Official)

Chyba nikogo nie zdziwi, że zaszczytne pierwsze miejsce zajmuje oficjalny zwiastun Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy. Fani byli nastawieni dość sceptycznie do nowej trylogii Gwiezdnych wojen w związku z przejęciem Lucasfilmu przez The Walt Disney Company, dlatego zwiastun analizowano ze wszystkich stron. Jego premiera przypadła na 19 października 2015 roku i w ciągu dwudziestu czterech godzin odtworzono go sto dwadzieścia osiem milionów razy.

2. Captain America: Civil War – Trailer #2 (Official)

Marvel ma się świetnie, zwłaszcza że – w przeciwieństwie do DC – stroni od nadmiernego patosu i tworzy filmy dość zabawne i lekkie w odbiorze. O dziwo, zwiastuny Kapitana Ameryki: Wojny Bohaterów uderzały w znacznie poważniejszy ton, a rozłam wśród ulubionych bohaterów zapowiadał ogromne zmiany w uniwersum. Zaszkodzić nie mogło szumnie ogłaszane pojawienie się Black Panther, nowego Spidermana i gościnny występ Ant-Mana. Drugi zwiastun Kapitana Ameryki: Wojny Bohaterów zadebiutował 10 marca 2016 roku i w ciągu pierwszej doby obejrzano go niemal dziewięćdziesiąt pięć milionów razy.

3. Beauty and the Beast – Official Teaser

Twórcy stanęli przed bardzo trudnym zadaniem – zapowiedzieć w interesujący sposób historię, którą wszyscy dobrze znają – i trzeba przyznać, że wyszli z tego zwycięsko. Teaser jest piękny, minimalistyczny i stanowi wspaniały przedsmak tego, co nas czeka. Sukces zajawki aktorskiej wersji Pięknej i Bestii to dowód na to, że nieważne, ile mamy lat, wszyscy kochamy baśnie. Teaser trafił do sieci 23 maja 2016 roku i został odtworzony prawie dziewięćdziesiąt jeden i pół miliona razy.

4. Captain America: Civil War – Trailer #1

I znowu Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów, tyle że zwiastun numer jeden. Powstał 24 listopada 2015 roku, czyli niecałe cztery miesiące przed trailerem, który uplasował się na drugim miejscu, i w ciągu dwudziestu czterech godzin od premiery został obejrzany sześćdziesiąt jeden milionów razy. Całość utrzymana jest w nieco bardziej podniosłym tonie i brakowało tu sceny ze Spidermanem, która stała się niekwestionowanym ulubieńcem fanów – pewnie dlatego zajął dopiero czwarte miejsce.

5. Star Wars: The Force Awakens – Official Teaser

Piątkę zamyka teaser Gwiezdnych wojen: Przebudzenia Mocy, który niemal zepsuł internety. Wywołał sporo dyskusji i nie mniej żartów na temat BB-8, kształtu mieczy świetlnych i tego, czy szturmowiec w ogóle może być czarny. Pojawił się 28 listopada 2014 roku i został obejrzany pięćdziesiąt pięć milionów razy.

Miejsce szóste zajęło wideo kobiety cieszącej się z zakupu nowego gadżetu pt.  Chewbacca Mask Lady, a siódme teledysk Psy – Gentleman.

Na ósmym miejscu uplasował się trzeci zwiastun Avengers: Czas Ultrona, w którym sztuczna inteligencja głosem Jamesa Spadera zapowiada zagładę ludzkości. Każdy z superbohaterów pojawił się choć na chwilę, ale mimo wszystko pierwsze skrzypce grały chaos i efekty specjalne. Zwiastun obejrzano trzydzieści pięć milionów razy w ciągu pierwszej doby od premiery 4 marca 2015 roku.

Dziewiątą pozycję zajął Old Man Strength, w którym sztangista przebrany za starego mężczyznę zawstydza młodych siłaczy, a dwie następne teledyski Adele – Hello i Taylor Swift – Bad Blood.

Iron Man 3 – Trailer #1

Ostatni zwiastun w zestawieniu należy do trzeciej części Iron Mana, który pojawił się 22 października 2012 roku i w ciągu doby został odtworzony dwadzieścia milionów razy, co zagwarantowało mu dwunaste miejsce.

Dwudziestkę dopełniają następujące utwory: Nicki Minaj – Anaconda, Miley Cyrus – Wrecking Ball, duet Shakira i Rihanna – Can’t Remember to Forget You, duet Rihanna i Drake – Work, One Direction – Best Song Ever, Miley Cyrus – We Can’t Stop, duet Justin Bieber i Nicki Minaj – Beauty and a Beat oraz Lady Gaga – Applause.

korekta: Kornelia Farynowska

REKLAMA