search
REKLAMA
Artykuły o filmach, publicystyka filmowa

20 lat minęło… The Rock komentuje swój ringowy debiut

Radosław Pisula

7 października 2016

REKLAMA

Dwayne „The Rock” Johnson wystartował na Youtube z nowym cyklem, gdzie nagrywa swoje reakcje na różne rzeczy. Brzmi to w założeniach dosyć głupio i wydaje się być prostym skokiem w schematy wideo, które niestety rządzą na całej platformie, ale jest rzecz, która sprawia, że te kilka minut stanowi dobre podsumowanie dwudziestu lat kariery wrestlera/aktora/Da Vinciego naszych czasów.

Bo ciężko dzisiaj znaleźć w Hollywood drugiego aktora (czy po prostu faceta), który byłby tak fajny. Emanował tak pozytywną energią. Od lat śledzę jego karierę, zaczynałem jeszcze w czasach, gdy na anglojęzycznych kanałach oglądałem po nocach transmisje wrestlingu – największego cyrku Ameryki. Nie będę się tutaj teraz rozwodził nad moją w pełni heteroseksualną, ale niezaprzeczalnie namiętną miłością do tego magicznego kloca o gołębim sercu, bo na to przyjdzie czas w większym tekście, ale warto za każdym razem nadmieniać, jak bardzo pozytywna jest to postać.

Bo nawet w tym krótkim materiale, gdzie komentuje swoją pierwszą oficjalną walkę z 1996 roku, widać magię Johnsona. Nic dziwnego, że to jego charyzma dodała rozrywkę do serii G.I. Joe (walka z Rayem Stevensonem to zresztą najlepsza sekwencja w cyklu), ale przysłużył się wymiernie do tego, że Szybcy i wściekli zostali jedną z najbardziej kasowym marek filmowych w historii kina. Ma oczywiście na koncie sporo zakalców, ale nie da się ukryć, że nawet Dobra wróżka jest zjadliwa, gdy widzi się w filmie ten poczciwy uśmiech.

Fajnie, że artysta dawniej znany jako Rocky Maivia, oficjalnie Dwayne Johnson, a dla wszystkich już na zawsze po prostu The Rock jest na tym świecie i dodaje kolorytu jankeskiej popkulturze. Może i nigdy nie dostanie Oscara (chociaż trzymam kciuki), ale na pewno napiłbym się z nim piwa.

No i to jemu Arnold Schwarzenegger oficjalnie przekazał w Witajcie w dżungli (2003) pałeczkę zaklinacza kina akcji:

Avatar

Radosław Pisula

REKLAMA