search
REKLAMA
Znalezione w sieci

10 seriali, które powinien obejrzeć fan Z ARCHIWUM X. Lista tytułów

Łukasz Budnik

8 sierpnia 2020

REKLAMA

Sześćdziesiąte urodziny obchodzi dziś David Duchovny, którego wizerunek zapewne wielu z was mimowolnie kojarzy się z kultowym serialem Z Archiwum X, gdzie stworzył niezapomniany duet z Gillian Anderson. Dzieło stworzone przez Chrisa Cartera doczekało się 11 serii (z czego 9 w oryginalnej emisji), dwóch filmów pełnometrażowych oraz m.in książek i komiksów na jego podstawie.

Z okazji urodzin Duchovnego przedstawiamy znalezioną w sieci listę 10 seriali, które powinien obejrzeć fan Z archiwum X stęskniony za tą produkcją. Oryginalny artykuł pojawił się na portalu Screen Rant i przeczytacie go tutaj.


10. Strefa mroku – klasyczna antologia, w której każdy odcinek poświęcony był historii na temat niewyjaśnionych zjawisk. Niedawno powstał reboot serialu.

9. Stranger Things – popularna produkcja Netflixa, będąca jednym z najsłynniejszych współczesnych tytułów. Śledzimy w niej przygody nastolatków, którzy mierzą się z przybyszamy z innego wymiaru.

8. Buffy: Postrach wampirów – jeden z najsłynniejszych seriali lat 90. Tytułowa bohaterka mierzy się ze wszelkiej maści siłami mrocznych mocy.

7. Impersonalni serial, w którym śledzimy losy agenta CIA Johna Reese’a, wynajętego przez tajemniczego milionera w celu zapobiegania aktom przemocy na terenie Nowego Jorku. W Polsce emitowany także pod tytułem Wybrani.

6. Magazyn 13 – serial SF o parze agentów przeniesionych do Południowej Dakoty do tytułowego magazynu, w którym znajdują się artefakty wpływające na ludzi. Zadaniem agentów jest odszukiwanie artefaktów, które zostają wskazane przez Artiego, sprawującego pieczę nad magazynem.

“Fringe: Na granicy światów”

5. Kości – podobnie jak w Z Archiwum X, także i tu obserwujemy poczynania pary bohaterów która rozwiązuje zagadki kryminalne – nie mają jednak one związku ze zjawiskami paranormalnymi.

4. Castle – kolejny serial o duecie bohaterów mierzących się z zagadkami kryminalnymi.

3. Miasteczko Twin Peaks – kultowe dzieło Davida Lyncha, często trafiające na listy najlepszych seriali w historii. Agent FBI przybywa do tytułowego miasteczka aby rozwikłać zagadkę morderstwa młodej dziewczyny. Wkrótce zaczyna odkrywać kolejne sekrety zarówno mieszkańców, jak i samego Twin Peaks.

2. Millenium – ten serial także stworzył Chris Carter, jednak utrzymał się on na antenie krócej.  Millenium, znane w Polsce także jako Organizacja śmierci, opowiada historię śledztw prowadzonych przez byłego agenta FBI, posiadającego dar spoglądania na zbrodnię oczami dokonującego jej przestępcy.

1. Fringe: Na granicy światów – wyraźnie inspirowany Z Archiwum X serial opowiada o grupie osób która oprócz rozwiązywania zagadek zjawisk paranormalnych bada rozmaite aspekty nauki alternatywnej. Śledzimy zarówno wątki zamykające się w ramach jednego odcinka, jak i mitologiczne.

Ile z tych seriali już oglądaliście?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA