search
REKLAMA
Zestawienie

10 FILMÓW oryginalnych NETFLIKSA, na które WARTO czekać w 2019 ROKU

Jan Brzozowski

28 stycznia 2019

REKLAMA

Rok 2018 był pod względem filmów oryginalnych Netfliksa wyjątkowo udany. Platforma streamingowa zakończyła go z prawdziwym hukiem, wypuszczając w ostatnich miesiącach takie tytuły jak Roma, Ballada o Busterze Scruggsie czy 22 lipca. Wszystkie trzy, warto to podkreślić, zostały wyreżyserowane przez uznanych, wielokrotnie nagradzanych twórców oraz zakwalifikowały się do prestiżowego konkursu głównego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. W efekcie streamingowy gigant przestał być utożsamiany jedynie z powstającymi byle szybciej i byle taniej półproduktami. Dzisiaj na filmy oryginalne Netfliksa się czeka, w niektórych przypadkach bardziej nawet niż na standardowe premiery kinowe. Rzućmy okiem na to, co platforma będzie nam miała do zaoferowania w 2019 roku.

All the Bright Places

elle fanning

Trudno nie zauważyć, iż na Netfliksie dużym zainteresowaniem cieszą się adaptacje powieści dla młodzieży. Wspomnieć wystarczy chociażby Do wszystkich chłopców, których kochałam albo Trzynaście powodów. W 2019 w ofercie platformy pojawi się ekranizacja książki Jennifer Niven pt. All the Bright Places. Fabuła powieści skupia się wokół dwójki pogrążonych w depresji nastolatków – Fincha oraz Violet. Bohaterowie przypadkiem decydują się popełnić samobójstwo w tym samym miejscu i w tym samym czasie. Efektem tego zbiegu okoliczności jest dość niezręczne spotkanie na szczycie wieży zegarowej. W Violet wcieli się Elle Fanning, a w Fincha Justice Smith.

First Ladies

Jennifer Aniston współpracę z Netfliksem rozpoczęła rolą w Kluseczce. Na 2019 rok zaplanowane są już dwa kolejne filmy wyprodukowane przez platformę, w których aktorka będzie grała pierwsze skrzypce. Pierwszym z nich jest First Ladies. Gwiazda Przyjaciół wcieli się na jego potrzeby w homoseksualną prezydent USA. Oprócz Jennifer Aniston w filmie pojawi się również Tig Notaro – stand-uperka, której występy odnajdziemy w ofercie Netfliksa (Tig Notaro: Happy To Be Here oraz Tig). Wiadomo również, że jednym z producentów First Ladies będzie Adam McKay. Może więc zapowiada nam się komedia polityczna na miarę, odnoszącego ostatnio spore sukcesy, Vice?

Murder Mystery

adam sandler

Kolejny wyprodukowany przez Netfliksa film z Jennifer Aniston w roli głównej. Tym razem jednak nie zobaczymy obok niej na ekranie żadnej stand-uperki, ale samego Adama Sandlera. Wiem, że to nazwisko połączone z frazą „Netflix Original” nie przywołuje zbyt przyjemnych skojarzeń (wspomnieć wystarczy takie potworki jak The Ridiculous 6, Sandy Wexler czy The Do-Over). Jeżeli jednak widzieliście Lewego sercowego albo Opowieści o rodzinie Meyerowitz, to doskonale zdajecie sobie sprawę z tego, że Sandler w obsadzie wcale nie musi skreślać z góry całego filmu. Na zachętę dodam jeszcze, że za scenariusz Murder Mystery odpowiada James Vanderbilt – współtwórca takich hitów jak Zodiak czy Niesamowity Spider-Man.

Janek Brzozowski

Jan Brzozowski

Absolwent poznańskiego filmoznawstwa. Permanentnie niewyspany, bo nocami chłonie na zmianę westerny i kino nowej przygody. Wielki fan umiejętności aktorskich Jamesa Deana i Jimmy'ego Stewarta oraz urody Ryana Goslinga i Elle Fanning. Poza dziesiątą muzą interesuje go również literatura amerykańska (w szczególności proza Huntera S. Thompsona i Philipa Rotha) oraz francuska (zwłaszcza dzieła Marcela Prousta i Alberta Camus), a także piłka nożna (od 2006 roku jest oddanym kibicem FC Barcelony). Ostatnimi czasy odkrywa w sobie ogromne pokłady miłości względem kina dokumentalnego. Żałuje w życiu tylko jednego: że nie jest kimś innym.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA