search
REKLAMA
Quiz

QUIZ! Jak dobrze znasz POLSKIE FILMY SENSACYJNE?

Przemysław Mudlaff

17 marca 2020

REKLAMA

Sensacja to szczególnie lubiana odmiana polskiego filmu fabularnego, którą przez lata ubierano w przeróżne gatunki. Gęsta intryga, mocne dialogi, specyficzny humor, prawdziwi twardziele, piękne i niebezpieczne kobiety – to znaki rozpoznawcze rodzimej sensacji, która potrafi z powodzeniem trzymać w napięciu i zaskakiwać zwrotami akcji, tak jak kino amerykańskie. 

W związku z tym, że marzec 2020 roku na antenie telewizji Kino Polska będzie sensacyjny, zapraszamy was do wzięcia udziału w quizie, który ma na celu sprawdzenie waszej wiedzy o polskich filmach sensacyjnych. Podziel się wynikiem w komentarzu!

Przemysław Mudlaff

Przemysław Mudlaff

Od P do R do Z do E do M do O. Przemo, przyjaciele! Pasjonat kina wszelkiego gatunku i typu. Miłośnik jego rozgryzania i dekodowania. Ceni sobie w kinie prawdę oraz szczerość intencji jego twórców. Uwielbia zostać przez film emocjonalnie skopany, sponiewierany, ale też uszczęśliwiony i rozbawiony. Łowca filmowych ciekawostek, nawiązań i powiązań. Fan twórczości PTA, von Triera, Kieślowskiego, Lantimosa i Villeneuve'a. Najbardziej lubi rozmawiać o kinie przy piwku, a piwko musi być zimne i gęste, jak wiecie co.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA