search
REKLAMA
Plebiscyt

Wybieramy NAJLEPSZE FILMY ANIMOWANE XXI wieku!

Jakub Piwoński

5 lutego 2018

REKLAMA

W XXI wieku filmy animowane przeszły dużą przemianę. Po pierwsze, ich treść stała się atrakcyjna zarówna dla młodych, jak i starszych odbiorców. Wspólne seanse rodziców z dziećmi są już zatem czymś oczywistym. Po drugie, zmieniła się też metoda animacji – z rysunkowej na komputerową. Kapituła Oscarowa dostrzegła tę rewolucję i postanowiła dołożyć dodatkową kategorię, co roku nagradzając najlepsze pełnometrażowe animacje.

My także postanowiliśmy pokusić się o podsumowanie. Bez waszej pomocy sobie jednak nie poradzimy. Do dyspozycji macie aż siedemdziesiąt tytułów. Wybrać z nich możecie jedynie dziesięć waszym zdaniem najlepszych filmów animowanych. W grę wchodziły premiery od roku 2001 włącznie. Jeśli jakiegoś filmu zabrakło, możecie dopisać go u dołu. Głosowanie trwa do piątku  09.02.18, do północy. Zachęcamy do udziału!

[socialpoll id=”2485406″]

Jakub Piwoński

Jakub Piwoński

Kulturoznawca, pasjonat kultury popularnej, w szczególności filmów, seriali, gier komputerowych i komiksów. Lubi odlatywać w nieznane, fantastyczne rejony, za sprawą fascynacji science fiction. Zawodowo jednak częściej spogląda w przeszłość, dzięki pracy jako specjalista od promocji w muzeum, badający tajemnice początków kinematografii. Jego ulubiony film to "Matrix", bo łączy dwie dziedziny bliskie jego sercu – religię i sztuki walki.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA