search
REKLAMA
News

Zmarł DANNY AIELLO. Oglądaliśmy go między innymi w “Ojcu chrzestnym II” i “Leonie zawodowcu”

Łukasz Budnik

13 grudnia 2019

REKLAMA

12 grudnia w nocy zmarł Danny Aiello. O tym przykrym fakcie poinformowała rodzina aktora. Aiello odszedł w szpitalu w New Jersey, gdzie trafił z powodu nagłego zakażenia, które pojawiło się po otrzymanym wcześniej zastrzyku. Aktor miał 86 lat.

W czasie swojej kariery Aiello wystąpił w ponad 80 filmach i serialach. Zadebiutował w latach 70. w filmie Uderzaj powoli w bęben z Robertem De Niro – z aktorem spotkał się na planie także przy okazji kręcenia drugiej części Ojca chrzestnego. Inne punkty jego filmografii to między innymi  Figurant (1976), Dawno temu w Ameryce (1984), Purpurowa róża z Kairu (1985), Wpływ księżyca (1987), Hudson Hawk (1991), Leon zawodowiec (1994) oraz Rób, co należy (1989). Za rolę w tym ostatnim był nominowany do Oscara w kategorii aktora drugoplanowego. Poza występami na ekranie pojawiał się także w teatrze. Wystąpił również w teledysku do piosenki Madonny “Papa Don’t Preach”.

Prywatnie aktor od 1955 roku związany był z Sandy Cohen, z którą miał czwórkę dzieci.

Żegnamy!

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA