search
REKLAMA
News

ZABÓJCZA BROŃ 5 wciąż w planach. Mel Gibson i Danny Glover gotowi do powrotu

Łukasz Budnik

29 stycznia 2020

REKLAMA

Ciekawa wiadomość dla wszystkich, którzy wciąż liczą na kolejną część Zabójczej broni. W czasie zorganizowanego przez “The Hollywood Reporter” spotkania producentów, jeden z nich – Dan Lin – zdradził, że temat kontynuacji wciąż jest otwarty.

O wczesnej fazie realizacji Zabójczej broni 5 mówiło się już w 2007 roku, choć szczegóły zaczęły pojawiać się dopiero dziesięć lat później. W 2017 roku Richard Donner – reżyser wszystkich odsłon serii – zapowiedział, że Mel Gibson i Danny Glover są chętni na powrót, a akcja nowej części ma dziać się w czasach współczesnych. Do realizacji filmu jeszcze nie doszło, choć jeśli wierzyć Danowi Linowi, jest to być może kwestią czasu. Producent powiedział:

Próbujemy zrobić ostatnią “Zabójczą broń”. Dick Donner powraca, tak samo jak oryginalna obsada. To niesamowite. Sama historia jest dla niego bardzo osobista. Mel i Danny są gotowi, więc pozostaje kwestia scenariusza.

Tematyka Zabójczej broni jest bliska Linowi – produkował też serial oparty na filmowej serii. Pozostaje czekać na informacje na temat scenariusza i ewentualnego początku zdjęć. Richard Donner zrealizował swój ostatni film w 2006 roku – w kwietniu reżyser skończy 90 lat.

Chcielibyście zobaczyć Zabójczą broń 5?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA