search
REKLAMA
News

Yahya Abdul-Mateen II dołącza do MCU. Wcieli się w Wonder Mana w nadchodzącym serialu

Yahya Abdul-Mateen II na kolejną rolę na horyzoncie.

Łukasz Budnik

1 listopada 2022

yahya wonder man
REKLAMA

W przyszłym roku mają ruszyć zdjęcia do serialu Wonder Man, kolejnej produkcji osadzonej w MCU i przygotowywanej dla Disney+. Za jej stworzenie odpowiadają Destin Daniel Cretton (Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni) i Andrew Guest (scenarzysta m.in. Brooklyn 9-9). Dowiedzieliśmy się, kto zagra główną rolę.

Będzie to Yahya Abdul-Mateen II, którego znamy z takich produkcji, jak AquamanWatchmenMatrix zmartwychwstania czy Candyman. W komiksach Wonder Man naprawdę nazywał się Simon Williams i zadebiutował w 1964 roku, stworzony przez Stana Lee oraz Dona Hecka i Jacka Kirby’ego. Największą popularność zdobył w latach 80. Williams to syn przemysłowca, który konkuruje z Tonym Starkiem. Po przyjęciu oferty Barona Zemo zyskuje supermoce, m.in. nadludzką siłę. Na początku Wonder Man funkcjonował jako przeciwnik grupy Avengers, ale ostatecznie przeszedł na ich stronę.

Cretton zajmie się produkcją serialu i reżyserią odcinków, a Guest przygotuje zarys historii. Na ten moment nie wiadomo, jak zostanie poprowadzona fabuła Wonder Mana i kiedy zadebiutuje on na ekranach.

yahya abdul mateen ii 2

Yahya Abdul-Mateen II w przyszłym roku będzie gościć na naszych ekranach w sequelu Aquamana. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA