search
REKLAMA
News

Wyznaczono datę premiery filmu z NICOLASEM CAGE’EM w roli Nicolasa Cage’a walczącego z baronem narkotykowym

Łukasz Budnik

4 lutego 2020

REKLAMA

Jak informuje “Deadline”, studio Lionsgate wyznaczyło datę premiery filmu The Unbearable Weight of Massive Talent, w którym Nicolas Cage zagra samego siebie. Będzie to pierwszy od niemal dekady występ Cage’a w filmie za którym stoi większe studio. 

Według (uwaga, dość szczegółowego!) opisu filmu, który trafił do sieci w listopadzie, filmowego Cage’a zastaniemy w czasie, gdy tonąc w długach desperacko próbuje dostać rolę w nadchodzącym filmie Quentina Tarantino. Mieszka z córką, z którą ma trudne relacje, a w chwilach słabości rozmawia z młodszą wersją samego siebie, która gani go za udział w zbyt wielu słabych filmach. Cage zostaje zaproszony na spotkanie z meksykańskim milionerem, który jest wielkim fanem aktora i chciałby obsadzić go w filmie na podstawie własnego scenariusza. Po czasie okazuje się, że bogacz jest tak naprawdę baronem narkotykowym odpowiedzialnym za porwanie córki kandydata na prezydenta, a Cage zostaje zwerbowany przez amerykański wywiad by szpiegował przestępcę. Wkrótce sprawa robi się osobista – zostają w nią wplątane córka i była żona Cage’a, a on musi “zagrać rolę swojego życia”.

Lionsgate ogłosiło, że film trafi do kin 19 marca 2021 roku.

W scenariuszu, który napisali Tom Gormican i Kevin Etten, znajdą się ponoć odniesienia do poprzednich dokonań Cage’a – między innymi Bez twarzy, Zostawić Las Vegas (za ten występ Cage otrzymał Oscara), 60 sekund. Gormican, który ma zająć się też reżyserią, zastrzega, że produkcja nie ma na celu wyśmiania aktora, – należy ją traktować bardziej jak list miłosny na cześć jego kariery.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA