search
REKLAMA
News

WIELKA zakończy się na trzech sezonach. Serial Hulu z Elle Fanning anulowany

“Wielka” cieszyła się dobrymi ocenami.

Łukasz Budnik

31 sierpnia 2023

REKLAMA

“Deadline” poinformowało, że Hulu zdecydowało się na anulowanie serialu Wielka z Elle Fanning w roli Katarzyny Wielkiej, który doczekał się łącznie trzech sezonów. Na ten moment przyczyny kasacji nie są jasne.

Za stworzenie satyrycznej komedii o fenomenie władczyni i jej przemianie z nikomu nieznanej outsiderki w najdłużej panującą kobietę w historii Rosji odpowiedzialny był Tony McNamara, który pisał także scenariusze. Wielka zbierała dobre oceny i mogła poszczycić się siedmioma nominacjami do Emmy, w tym dla Elle Fanning i towarzyszącego jej na ekranie Nicholasa Houlta. Fanning za swoją rolę była doceniona także m.in. nagrodą SAG oraz nominacjami do Złotego Globu.

W obsadzie oprócz wymienionej dwójki pojawiali się Phoebe Fox, Adam Godley, Gwilym Lee, Charity Wakefield, Douglas Hodge, Sacha Dhawan, Bayo Gbadamosi oraz Belinda Bromilow.

Tutaj przeczytacie nasz tekst o serialu. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA