search
REKLAMA
News

VAL KILMER o swoim powrocie do roli Icemana z TOP GUN: “Jak spotkanie z zaginionym przyjacielem”

Kilmer i Cruise dzielą ponoć bardzo emocjonalną scenę w filmie.

Łukasz Budnik

14 maja 2022

maverick kilmer
REKLAMA

Zbliża się premiera Top Gun: Maverick, kontynuacja przeboju z 1986 roku. Swoją rolę z oryginału powtórzy w widowisku Val Kilmer, który w serii wciela się w Toma “Icemana” Kazanskiego. Aktor opowiedział ostatnio o tym, jakim doświadczeniem był dla niego powrót do tej postaci.

W rozmowie z “People“, Kilmer stwierdził, że kolejne wcielenie się w Icemana było niczym “spotkanie z zaginionym przyjacielem”. Nazwał swojego bohatera jedną z tych postaci, które nigdy tak naprawdę nie odchodzą od aktora. Kilmer wspomniał też o realizacji pierwszej części i stwierdził, że jego największą radością było towarzystwo obsady oraz producentów; szczególnie udzielał mu się entuzjazm Toma Cruise’a oraz Tony’ego Scotta, reżysera pierwszej części. Kilmer dodał, że wraz z Cruise’em mają świetne stosunki także poza ekranem. To sam aktor chciał, żeby Iceman pojawił się w kontynuacji.

Top Gun Maverick val kilmer top gun

O powrocie Kilmera w sequelu mówili też Cruise oraz reżyser sequela, Joseph Kosinski:

Cruise: Przy pierwszym filmie naprawdę namawiałem go, żeby w nim wystąpił. To niesamowity aktor i bardzo chciałem, żeby zagrał tę postać. Mówiłem mu, że będzie niesamowity. Taki ma talent. Widzicie to w tej scenie [z kontynuacji]. To naprawdę coś specjalnego. Po prostu piękne.

Kosinski: Powrót Vala do roli Icemana to wielkie wydarzenie. To było naprawdę wyjątkowe, móc pracować z aktorem tego kalibru oraz obserwować jego chemię z Tomem i ponowne spotkanie ich bohaterów. To jeden z moich ulubionych fragmentów filmu.

Opis Mavericka brzmi:

Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarce wojennej, Pete „Maverick” Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być – na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny. Staje na czele spec-grupy szkolącej pilotów do udziału w misji, jakiej dotąd nie było. Spotyka porucznika, Bradleya „Roostera” Bradshawa (Miles Teller), syna swojego przyjaciela, Nicka „Goose’a” Bradshawa, który zginął przed laty podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz wydarzeniom z przeszłości. Stawia wysokie wymagania tym, którzy zostali wybrani do niebezpiecznej misji.

W recenzjach filmu czytamy, że Maverick to film ekscytujący, emocjonalny, zachwycający zdjęciami, scenami powietrznymi oraz rolami Cruise’a i Tellera. Pojawiają się nawet stwierdzenia, że to jedna z najlepszych produkcji od lat. Top Gun: Maverick zadebiutuje 27 maja.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA