search
REKLAMA
News

Twórca CZARNEGO LUSTRA twierdzi, że świat nie jest teraz gotowy na kolejny sezon

Łukasz Budnik

7 maja 2020

REKLAMA

Piąty sezon Czarnego lustra, powstałej w 2011 roku antologii autorstwa Charliego Brookera, zadebiutował w czerwcu zeszłego roku. Od tamtej pory nie padły żadne szczegóły na temat ewentualności powstania kolejnych odcinków. Brooker został o nie spytany w programie Radio Times, choć jego odpowiedź niekoniecznie ucieszy fanów serialu.

Oto, co twórca Czarnego lustra ma do powiedzenia na temat kolejnych epizodów i tego, jak sytuacja na świecie wpływa na oczekiwania ludzi:

Jestem zajęty różnymi rzeczami. Nie jestem pewny, co mogę zdradzić. Na ten moment nie wiem, kto chciałby oglądać kolejne historie o upadku społeczeństwa, więc nie pracuję nad następnymi odcinkami Czarnego lustra. Chciałbym powrócić do twórczości humorystycznej, piszę zatem scenariusze nastawione na to, by rozśmieszać.

Czarne lustro kilkakrotnie dostawało nagrodę Emmy (za odcinki San Junipero, USS Callister oraz interaktywny film Bandersnatch), jednak ostatnia odsłona serialu spotkała się z najchłodniejszym przyjęciem ze strony widzów i krytyków. Serial Brookera skupia się na tematach związanych ze społeczeństwem, z nastawieniem na negatywne konsekwencje rozwoju technologii.

Chcielibyście zobaczyć kolejny sezon Czarnego lustra?

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA