search
REKLAMA
News

Trwają prace nad trzecią częścią SKARBU NARODÓW

Łukasz Budnik

18 stycznia 2020

REKLAMA

Fani Skarbu narodów mają powody do radości. Zagraniczne media informują, że Disney pracuje nad kolejną częścią serii. Od premiery pierwszej odsłony w zeszłym roku minęło 15 lat. 

Według doniesień autorem scenariusza nowej części będzie Chris Bremner, który jest też odpowiedzialny za skrypt do dobrze przyjętego przez recenzentów Bad Boys for Life. Niestety nie wiadomo jeszcze, na czym tym razem skupi się fabuła i którzy aktorzy powrócą do swoich ról – przypomnijmy, że akcja poprzednich części opowiadała o przygodach kryptologa Benjamina Gatesa, w którego wcielał się Nicolas Cage. Poza nim na ekranie oglądaliśmy między innymi Justina Barthę, Diane Kruger, Jona Voighta i Harveya Keitela. Gates i jego ekipa odkrywali sekrety i artefakty związane z historią USA, na przykład mapę na drugiej stronie Deklaracji niepodległości.

Pierwsza część zarobiła na świecie 347 milionów dolarów, a sequel – 457 milionów. Obie części reżyserował Jon Turtletaub. O powstaniu kolejnej kontynuacji mówiło się już kilkakrotnie, a chęć jej realizacji wyrażał producent Jerry Bruckheimer, jednak dopiero teraz zaczęły padać konkrety.

O pracach nad nową odsłoną jako pierwszy poinformował “The Hollywood Reporter”. Czekacie na Skarb narodów 3? 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA