search
REKLAMA
News

Tomasz Bagiński chwali rolę HENRY’EGO CAVILLA w WIEDŹMINIE: “On stał się Geraltem”

Łukasz Budnik

2 grudnia 2019

REKLAMA

Wczoraj informowaliśmy, że 18 grudnia w Warszawie odbędzie się polska premiera Wiedźmina, której gośćmi będą twórcy i obsada serialu, między innymi Henry Cavill i Tomasz Bagiński. Ten drugi wypowiadał się niedawno na temat odtwórcy roli Geralta, nie szczędząc ciepłych słów.

Bagiński, który jest producentem wykonawczym serialu, w wywiadzie dla portalu Comicbook.com podkreśla, jak bardzo zaangażowany był Cavill podczas produkcji. Aktor nie wracał na noc do hotelu, lecz spał w przyczepie obok planu aby wciąż być w świecie Wiedźmina. Nie rozstawał się też z kurtką, którą w serialu nosi Geralt – tylko po to, aby było widać na niej ślady znoszenia. Bagiński zaznaczył też, że Cavill doskonale wie, co robi i dzięki temu dostarcza fantastyczne sceny.

Rzadko masz do czynienia z aktorem, który jest aż tak zaangażowany w swoją pracę. To było piękne. Wspaniale nam się współpracowało.

Anya Chalotra, wcielająca się w Yennefer, również została skomplementowana przez polskiego twórcę. Według Bagińskiego aktorka to prawdziwe odkrycie serialu i pisane jej jest bycie gwiazdą.

Wiedźmin trafi na Netfliksa 20 grudnia. Pierwszy sezon będzie liczyć 8 odcinków. W 2021 roku prawdopodobnie zadebiutuje druga seria, która została już potwierdzona. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA