search
REKLAMA
News

Tom Felton wziął GARY’EGO OLDMANA za członka ekipy sprzątającej na planie “Więźnia Azkabanu”. Aktor opowiada

Tom Felton podzielił się anegdotą w swojej książce.

Łukasz Budnik

20 października 2022

felton oldman
REKLAMA

Przy okazji trzeciej części serii o Harrym Potterze – Więźnia Azkabanu – do obsady dołączył Gary Oldman, który wcielił się w Syriusza Blacka. W swojej książce “Beyond the Wand: The Magic and Mayhem of Growing Up a Wizard” Tom Felton, filmowy Draco Malfoy, wspomina historię związaną z aktorem.

Felton zauważył, że na planie pojawiali się uznani aktorzy, których trudno było rozpoznać w charakteryzacji, ponieważ wyglądali jak “nieco niechlujni starsi mężczyźni”. Nie inaczej było w przypadku Oldmana. Pewnego dnia Felton zobaczył go w parze starych jeansów i T-shircie i uznał, że aktor jest członkiem ekipy sprzątającej. Zawołał do niego “świetna robota!”, mając na myśli wypucowaną podłogę. Oldman odwrócił się i zmarszczył brwi, ale nic nie powiedział. Felton później spotkał Oldmana w okolicach garderoby.

Wyglądało, jakby oprowadzał swoją rodzinę i przyjaciół. Było to dziwne, skoro to osoba odpowiedzialna za sprzątanie. Czułem, że popełniłem gafę, więc gdy wyszedł, spytałem kogoś, kto to jest.

Gdy Felton dowiedział się, że pomylił Oldmana ze sprzątaczem, poczuł zażenowanie i najpierw chciał przeprosić, ale później uznał, że lepiej udać, że od początku wiedział, kim był aktor. Felton dodaje:

Na moją obronę, w ogóle nie było czuć, że to taka gwiazda. Był bardzo zwyczajny, często na przykład robił wszystkim herbatę, zamiast zabawiać obecnych.

oldman syriusz

Felton w książce opisał też sytuację, gdy nabijał się z Emmy Watson – więcej tutaj.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA