search
REKLAMA
News

TOM FELTON wciąż wstydzi się, że drwił z Emmy Watson na planie “Harry’ego Pottera”. “Bolesne”

Tom Felton w swojej książce wspomina wydarzenia z planu “Harry’ego Pottera”.

Łukasz Budnik

19 października 2022

felton watson 1
REKLAMA

Do sieci trafił kolejny fragment opublikowanej niedawno książki Toma Feltona Beyond the Wand: The Magic and Mayhem of Growing Up a Wizard, w której pisze o swojej młodości na planach filmów o Harrym Potterze, gdzie wcielał się w Dracona Malfoya. Tym razem możemy przeczytać o wstydzie, jaki wciąż czuje Felton z powodu kpienia z Emmy Watson na planie. 

Podczas prac nad pierwszym filmem Felton i jego kolega z planu, Josh Herdman (Gregory Goyle) usłyszeli, że Watson daje “mały taneczny występ w garderobie”. Udali się tam i byli “przewidywalnie lekceważący”.

Nasze chichoty podczas jej tańca były coraz głośniejsze. Byliśmy gnojkami i myśleliśmy, że takie śmianie się jest fajne, ale Emma była wyraźnie smutna z powodu naszej reakcji. Poczułem się jak fiut, i słusznie.

Felton wspomina, że Watson przyjęła później jego przeprosiny. Aktor zastanawia się jednak, dlaczego z powodu zwyczajna bezmyślna reakcja nastolatka tak mocno tkwi mu w pamięci i jest tak bolesna.

Myślę, że odpowiedzią, którą zrozumiałem dopiero z czasem, jest to, że Emma zawsze musiała się borykać z największą liczbą spraw, już od najmłodszych lat. Musiała znieść więcej, niż tylko radzenie sobie z głupimi chłopakami. Od początku była traktowana jak dorosła, co, jak sądzę, jest trudniejsze dla dziewczynek. Są niesprawiedliwie seksualizowane w mediach… Ostatnie, czego potrzebowała w środowisku, które powinno być – i zwykle było – bezpieczne i przyjazne, to widok mnie i Josha śmiejących się z jej tańca.

felton watson 1

Felton dodaje, że cieszy się, że znajomość jego i Watson nie została oparta na fundamentach jego niewrażliwości, ale stała się czymś głębszym, przeradzając się w przyjaźń.

Watson i Felton utrzymują bliskie stosunki; aktorka nazywa kolegę z planu swoją bratnią duszą. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA