search
REKLAMA
News

TENET. Pierwszy ZWIASTUN nowego filmu Christophera Nolana

Łukasz Budnik

19 grudnia 2019

REKLAMA

Rano zobaczyliśmy pierwsze zdjęcie promocyjne, a teraz do sieci trafił oficjalny zwiastun nowego filmu Christophera Nolana – Tenet.

Nolan zapowiedział, że choć z założenia Tenet to film szpiegowski, to w praktyce będzie skrzyżowaniem kilku gatunków, co w zamierzeniu nada mu dodatkową świeżość. To też największy film, jaki stworzył reżyser – ekipa pracowała w kilku krajach, z ogromnymi scenografiami i obsadą.

Premiera odbędzie się 17 lipca 2020 roku. W obsadzie znajdziemy takie nazwiska jak Robert Pattinson, Elizabeth Debicki i Johnem David Washington. W produkcji wezmą udział również między innymi Aaron Taylor-Johnson (Kick-AssGodzillaZwierzęta nocy), Kenneth Branagh (który współpracował już z Nolanem przy Dunkierce), Clémence Poésy (127 godzin, Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj) oraz Michael Caine.

Nolan kręci film według własnego scenariusza, wraz ze swoją żoną zajął się też produkcją. Zdjęcia są realizowane w formacie IMAX oraz na taśmie 70 mm. Tym razem muzyki nie skomponuje Hans Zimmer, a Ludwig Göransson, laureat Oscara za ścieżkę dźwiękową do Czarnej Pantery

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA