search
REKLAMA
News

Spike Lee i NETFLIX wyprodukują HORROR o Cthulhu LOVECRAFTA

Maria Grzybowska

25 lutego 2021

REKLAMA

W roku 2019 ukazał się na Netfliksie Do zobaczenia wczoraj, film scence fiction w nurcie podróży w  czasie opowiadający o grupie nastolatków, które usiłują zapobiec śmierci brata jednej z nich w strzelaninie. Do zobaczenia… w reżyserii Stefona Bristola i wyprodukowany przez Spike’a Lee okazał się dla Netfliksa sporym sukcesem.

Teraz twórcy i platforma streamingowa podjęli się kolejnej współpracy przy gatunkowym projekcie – powstanie horror Gordon Hemingway & The Realm of Cthulhu czerpiący z mitologii stworzonej przez H.P. Lovecrafta. W filmie mamy towarzyszyć Gordonowi Hemingwayowi, czarnoskóremu amerykańskiemu bohaterowi przygodowemu, który łączy siły z nieustraszoną etiopską wojowniczą księżniczką, aby uratować jej władcę przed mistyczną, starożytną złą mocą.

Ostatnim filmem wyreżyserowanym przez Spike’a Lee było “Pięciu braci” z premierą na Netfliksie w zeszłym roku.

Cthulhu to bóstwo – potwór, Wielki Przedwieczny, najbardziej znana z istot z kręgu mitów stworzonych przez H.P. Lovecrafta. Leży uśpiony w  mieście R’lyeh na dnie Pacyfiku, jednak kiedy planety ułożą się odpowiednio, Cthulhu przybędzie aby zniszczyć świat. W opowiadaniu Zew Cthulhu (1926) jest opisany  jako potwór o antropoidalnych kształtach, łbie ośmiornicy pełnym macek, ogromnych pazurach i wąskich, smoczych skrzydłach na plecach.

Aktualnie na Netfliksie jest dostępny zarówno Do zobaczenia wczoraj, jak i Pięciu braci. Poniżej możecie zobaczyć trailer tego drugiego. 

Zdjęcie główne pochodzi z portalu collider.com.

Avatar

Maria Grzybowska

REKLAMA