search
REKLAMA
News

SPIDER-MAN poza MCU. Sony wini Disneya

Łukasz Budnik

21 sierpnia 2019

REKLAMA

W nocy był jeszcze cień nadziei, że Sony i Disney dojdą do porozumienia w sprawie postaci Spider-Mana i bohater zostanie w kinowym uniwersum Marvela, jednak wszystko wskazuje na to, że tak się jednak nie stało. Słynny superbohater nie jest już częścią MCU.

Jak informuje “The Hollywood Reporter”, Sony skomentowało sprawę i wyraziło rozczarowanie, że Kevin Feige nie będzie już produkować filmów z serii, odpowiedzialność zrzucając na Disneya.

Dzisiejsze newsy błędnie opisały charakter dyskusji o udziale Kevina Feige we franczyzie. Jesteśmy rozczarowani, ale szanujemy decyzję Disneya by nie kontynuować produkowania kolejnych filmów o Spider-Manie.

Studio upatruje powodów decyzji Disneya w tym, że ostatnio nabył prawa do kilku innych postaci z komiksowego świata Marvela.

Mamy nadzieję, że w przyszłości się to zmieni, ale rozumiemy, że nowe obowiązki dane [Kevinowi] przez Disneya nie pozwalają mu pracować nad czymś, co do nich nie należy. Kevin jest niesamowity i jesteśmy wdzięczni za to, że pokazał nam drogę którą nadal będziemy podążać.

Wcześniejsze doniesienia mówiły o nieporozumieniach na tle finansowym. Disney chciał, by kolejne filmy o Spider-Manie finansowane były w systemie 50/50, Sony zaś zależało na tym, by utrzymać obecne warunki, na mocy których dom Myszki Miki otrzymuje 5% dochodów z pierwszego dnia wyświetlania. Na tę propozycję Disney przystać nie chciał.

Informacja gruchnęła w najmniej spodziewanym momencie – jeszcze wczoraj rano pisaliśmy o tym, że Spider-Man: Powrót do domu ponownie trafi do kin (z dodatkowym materiałem), a sam film jest już najbardziej dochodową produkcją Sony.

Jesteście rozczarowani takim obrotem spraw? Fani na całym świecie bojkotują decyzję Sony, żądając ponownego włączenia Spider-Mana do MCU.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA