search
REKLAMA
News

Scenarzysta POWROTU DO PRZYSZŁOŚCI absolutnie przeciwny kolejnej części. “Nie sprzedaje się dzieci”

Bob Gale wypowiedział się na temat kolejnego ewentualnego sequela.

Łukasz Budnik

28 lipca 2023

REKLAMA

Od premiery filmu Powrót do przyszłości minęło już ponad 35 lat, jednak wciąż cieszy się dużą popularnością. Ostatnio na temat ewentualnego remake’u wypowiedział się Bob Gale, współtwórca cyklu.

Gale już nieraz dawał do zrozumienia, że nie chciałby kolejnej odsłony serii i także tym razem powtórzył swoje stanowisko, udzielając wywiadu podczas premiery musicalu opartego na filmie.

Ludzie pytają, czemu nie zrobimy części czwartej, ale mają przez to na myśli, że chcieliby zobaczyć coś, co sprawi, że poczują się jak podczas oglądania oryginału. To przedstawienie da wam właśnie to. Nie ma potrzeby wracać do serii filmowej. Widzieliśmy to już zbyt wiele razy ze zbyt dużą liczbą ludzi. Wiele razy mówiłem, że postaci z “Powrotu do przyszłości” to moja rodzina, moje dzieci. Nie sprzedaje się dzieci na potrzeby prostytucji.

Michael J. Fox, który zagrał w serii główną rolę Marty’ego McFlya, w tym roku mówił, że jeśli produkcja powstanie, będzie się w stanie z tym pogodzić.

Nie jestem fanatykiem. Róbcie co chcecie. To wasz film. Ja już na nim zarobiłem. Nie sądzę jednak, że jest taka potrzeba. Myślę, że Bob [Zemeckis, reżyser] oraz Bob [Gale, producent] mądrze do tego podchodzą. Co miałby dać reboot? Wyjaśniłby coś więcej? Lepiej opowiedziałby tę historię? Wątpię.

W zeszłym roku Fox przedstawił swój pomysł na ewentualny remake. Stwierdził wówczas:

Pomyślałem, że jeśli mieliby znowu robić ten film, to Marty powinien być dziewczyną. Jest w tej serii coś, co na każdym poziomie dociera do ludzi. Czuję, że to jeszcze nie koniec.

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Elblążanin. Docenia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Kocha trylogię "Before" Richarda Linklatera. Syci się nostalgią, lubi fotografować. Prywatnie mąż i ojciec, który z niemałą przyjemnością wprowadza swojego syna w świat popkultury.

zobacz inne artykuły autora >>>

REKLAMA