search
REKLAMA
News

Rząd luzuje obostrzenia. 12 lutego OTWARCIE KIN i TEATRÓW

Łukasz Budnik

5 lutego 2021

REKLAMA

Trwa właśnie konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego, Piotra Glińskiego, Jarosława Gowina i Adama Niedzielskiego. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami krążącymi w sieci, rząd postanowił poluzować obostrzenia.

Od 12 lutego znów będą mogły otwierać się kina, teatry i filharmonie. Sale będą mogły być zapełnione w 50% miejsc, a widzowie będą musieli mieć na sobie maseczki i powstrzymać się od konsumpcji w trakcie pokazu. Zamknięte będą też stoiska gastronomiczne. Morawiecki stwierdził, że można dziś mówić o kruchej stabilizacji i wciąż należy zachować ostrożność. Ważne: decyzje będą obowiązywać przez 2 tygodnie, po których zostanie zweryfikowane, czy otwarcie placówek wpłynęło na wzrost liczby przypadków osób zarażonych. Przypomnijmy, że od 1 lutego w całej Polsce znów działają sklepy w galeriach handlowych, galerie sztuki i muzea. Kina pozostają zamknięte od początku listopada.

Polscy widzowie po otwarciu kin prawdopodobnie będą mogli udać się na seanse takich filmów, jak Wonder Woman 1984 oraz Co w duszy gra. Czekamy na informacje dotyczące dat premier (do tej pory planowano je na 12 i 19 lutego, ale zapewne ulegną one zmianie). Okaże się również, czy wszystkie placówki rzeczywiście postanowią się otworzyć – przy okazji poprzedniego luzowania obostrzeń, sieciówki takie jak Helios i Multikino wstrzymały się z otwarciem sal dla widzów. 

Łukasz Budnik

Łukasz Budnik

Pochodzi z Elbląga. Uwielbia zarówno kino nieme, jak i współczesne blockbustery oparte na komiksach. Nie może się doczekać wspólnych seansów z dorastającym synem.

zobacz inne artykuły >>>

REKLAMA